Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Polska ma jeszcze szanse na kapitalizm?
Zastanawia mnie odpowiedz na pytanie w temacie. Niestety, powoli zabieram sie do wyjazdu z naszego kraju i jednym z glownych powodow jest ustroj oraz mentalnosc narodu. Co wybory to partia socjalna. Czy socjalizm jest dla "glupich"? Czy ludzie moze faktycznie wierza w "sprawiedliwosc spoleczna" - nie kazdy rodzi sie na tyle sprytny aby ogarnac swoj biznes, beda wykorzystywani jako tania sila robocza (wrecz niewolnicza) itd. Niby sa partie ktore w calkiem przyzwoitym stopniu walcza o szeroko pojety kapitalizm w Polsce, tylko ze te partie sa popierane przez maly procent. Pytam wiec czy jest szansa ?
Podziękowania od:
Ja myślę, że jest szansa, ale musi minąć jeszcze kilka pokoleń...
Podziękowania od:
Szansa jest, ale potrzebna jest edukacja społeczeństwa w tym temacie. Dlatego właśnie powstała nasza strona. Teraz jest pomieszanie pojęć, ludzie oskarżają rynek i przedsiębiorców o rzeczy, za które odpowiedzialny jest "opiekuńczy" rząd. Trzeba ludzi, którzy nie będą siedzieć cicho i ludzi, którzy będą wiedzieli co robić a nie tylko czego nie robić.
Podziękowania od:
W Polsce jest kapitalizm i dlatego jest tak źle. Krwiożerczy ustrój zmusza ludzi do pracy po 12 godzin... Nie możemy pozwolić na działanie tylko prywatnych film, bo wtedy najsłabsi pracownicy będą wykorzystywani do niewolniczej pracy.
Podziękowania od:
(14.12.2015, 17:01)Mikołaj napisał(a): W Polsce jest kapitalizm i dlatego jest tak źle. Krwiożerczy ustrój zmusza ludzi do pracy po 12 godzin... Nie możemy pozwolić na działanie tylko prywatnych film, bo wtedy najsłabsi pracownicy będą wykorzystywani do niewolniczej pracy.

Mikolaj mam nadzieje ze to sarkazm z twojej strony Wink
Podziękowania od:
Mikołaj, ty tak na serio ?
Podziękowania od:
Ludzie w Polsce oraz na całym świecie są oszukiwani na umowach śmieciowych, gdzie muszą pracować jak woły, a wy myślicie, że to są jakieś żarty czy ironie?
Podziękowania od:
(14.12.2015, 20:56)Mikołaj napisał(a): Ludzie w Polsce oraz na całym świecie są oszukiwani na umowach śmieciowych, gdzie muszą pracować jak woły, a wy myślicie, że to są jakieś żarty czy ironie?
I twój socjalizm, jest lekarstwem na wszystko? Jest rozwarstwienie społeczeństwa, ale to jest normalne, było, jest i będzie. ? Nie a można komuś zabierać i dawać innemu. Jest to nie moralne. Jakbyś się czuł jakbyś oszczędzał i pracował całe wakacje, zarobiłeś dajmy 2000zł. Twój brat nic nie robił, był na takim bezrobociu. Mama w imieniu równości społecznej zabrała ci część sumy i dała twojemu bratu. Jakbyś się czuł ? Kapitalizm daje więcej tym którzy mają najwięcej do zaoferowania, a socjalizm takim zabiera by dać mniej uzdolniony. To nie jest sprawiedliwość, to jest kradzież.
Podziękowania od:
Zapomniałem, skasujesz te umowy i co? Wyrzucisz tych wszystkich ludzi na bezrobocie, na ulicę ? Nawet jakby jakaś część dostała etat to i tak większość by wylądowała na ulicy, bo koszta zatrudnienia są bardzo duże.
slasho napisał 14.12.2015, 22:09:
Nie pisz proszę post pod postem, do tego celu używaj opcji "edytuj".
Podziękowania od:
Aby zapobiec takiej sytuacji jaką opisałeś na górze, trzeba wprowadzić wyższą kwotę wolną od podatku. Co do likwidacji umów śmieciowych- część ludzi znajdzie pracę na umowach o pracę, a resztę zatrudnimy w nowoczesnych, państwowych fabrykach.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości