Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zlikwidować dług publiczny
#51
Oglądałem wszystkie części. Niewiele mam do zarzucenia. Ale, że ty wyciagnąłes wniosek, że spłacic się nie da to jestem zaskoczony. Nie wierz we wszystko co widzisz i słyszysz. Zasada jest taka że: dług generuje odsetki. Jest zarobek, jest zysk z tworzenia długów wiec każdy będzie Ci mydlił oczy, że spłacić sie nie da. Wystarczy odwrócić tylko ksiegowość w banku. Zniesienie odsetek od kredytu(lichwy) byłoby tutaj całkiem słuszne. Ujemne stopy procentowe też, zarówno w bankach centralnych jak i komercyjnych. Albo kreacja pieniadza suwerennego w celu spłacenia długów. Dług można też umorzyć. Wyjść jest wiele, ale wolimy tkwić w tym systemie, przywyknąwszy do panujacych reguł. Reguły zawsze można zmienić.
Podziękowania od:
#52
Zniesienie lichwy?!? Jak ?!? To może jeszcze ustawa o zniesieniu ubóstwa?
Podziękowania od:
#53
System bankowy to system informatyczny, więc zmiana oprogramowania komputerów byłaby wskazana aby umożliwić podczas jednej operacji kredytowania wykreować tyle aby było dla banku i klienta. Skoro doszliśmy do wniosku, że depozyty pochodzą z powietrza to z powietrza można wykreować prowizje dla banku, a odsetki znieść. Lichwie stop. Ten pieniadz z prowizji nie byłby księgowany metodą podwójnego zapisu tylko jako pieniądz suwerenny. Stworzony przez bank pieniądz suwerenny (dochód banku) byłby opodatkowany. Podatek bankowy to słuszna sprawa. Przy takim układzie kredyt byłby łatwiejszy do spłacenia, a aparat państwa(rząd) miał środki wprost od banków, ale z tytułu podatku.
Podziękowania od:
#54
Zaraz a prowizja banku nie bierze się z lichwy?, zresztą znowu odwołam się di twojej religijności, w Księdze Pwt bardzo jasno napisane jest że gdy pożyczamy bratu nie powinniśmy domagać się niczego więcej nad to co porzyczyliśmy, jednak gdy pożyczamy obcemu mamy prawo żądać procentu.
Podziękowania od:
#55
Widzę że te tysiące słów, które wypisałem na tym forum dyskutują z Tobą poszły na marne. Wracasz po kilku miesiącach i znów nie odróżniasz długu publicznego od kredytu i wypisujesz te pozostałe pierdoły o pieniądzu suwerennym.

@Ratel - wnioskuje o zbanowanie użytkownika @sylvi91 ze względu na jego "argumentoodporności" i wałkowanie cały czas tych samych tez które nie tylko zostały uznane za fałszywe przez ekonomistów, lecz ich fałszywość została przedstawiona użytkownikowi sylvi91 wielokrotnie, a ten dalej nie jest w stanie przyjąć ich do wiadomości.
Podziękowania od:
#56
Niezupełnie. Banki stosują różnej maści opłaty od kredytów. Prowizje, odsetki, koszty windykacyjne. Prowizja moze być jednorazowa, może być rozłożona w ratach. Odsetki są z kolei kosztem pozyskania kapitału, dla banku również. Skoro bankowy kapitał/depozyty pochodzą z powietrza to jaki jest sens obliczania odsetek?
Jeśli chodzi o zapis z Księgi Powtórzonego Prawa to nie znalazłem potwierdzenia w tym co mówisz. Ale znalazłem taki cytat "6 Bo Pan, Bóg twój, pobłogosławił ci tak, jak ci to powiedział. Będziesz pożyczał wielu narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał; będziesz panował nad wielu narodami, a one nad tobą nie zapanują. "         Tutaj http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=225
Widzisz... i to się sprawdza w tym co mówię. Nie wiem gdzie tam jest mowa o procencie przy pożyczaniu obcemu. Wskaż mi ten fragment jesli możesz.
Podziękowania od:
#57
(31.01.2017, 00:09)Khneefe napisał(a): ... wałkowanie cały czas tych samych tez które nie tylko zostały uznane za fałszywe przez ekonomistów, lecz ich fałszywość została przedstawiona użytkownikowi sylvi91 wielokrotnie, a ten dalej nie jest w stanie przyjąć ich do wiadomości.
Nie ma słów, kończę na dzisiaj. Przeczytaj sobie "Stracone stulecie w ekonomii" to zrozumiesz, że istniejące teorie ekonomiczne zostały sfalsyfikowane na autentycznym badaniu systemu bankowego.
Podziękowania od:
#58
Księga Pwt dotyczy narodu Izraela. Pożyczają wielu narodom? Pożyczają. Pożyczają od kogoś? Raczej nie. Panują nad wueloma narodami? W pewnym stopniu. Ktoś nad nimi panuje? Raczej nie. To czego ty jeszcze chcesz od rzeczywistości?
Podziękowania od:
#59
@Khnefee Paragraf 4 punkt 2 (Regulamin Forum)
Podziękowania od:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości