Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patriotyzm gospodarczy
Ja patrzę na sprawę tak: kupując towar zagraniczny w zagranicznym sklepie produkowany za granicą i przynoszący zyski zagranicy, wolę kupić trochę droższy polski w polskim sklepie, produkowany w Polsce i przynoszący zysk Polsce, bo wiem, że tak naprawdę płacę mniej, bo pieniądz cyrkuluje nadal u nas, a nie wypływa gdzieś tam.

Podobnie siedząc zagranicą wolę kupić polski produkt, bo daję sygnał, że warto go importować. Wprawdzie koło mnie w sklepach tylko Tago i Bakoma, ale zawsze to cośWink

Jako, że jestem konsumentem, to po prostu kod 590 ma dla mnie wartość i mogę za niego dopłacić (powiedzmy 20-30%). Dopóki mamy podatki, mamy cła i dofinansowania - narodowość kapitału ma dla mnie znaczenie, ale wypływa głównie z tego, że wolę, by mój pieniądz szedł blisko mnie. Oczywiście nie będę na siłę kupował polskiego produktu jak jest dwa razy droższy, ale wybierając między Danone, Zottem i Krasnystawem wybieram Krasnystaw.

Przy okazji polecam (choć pewnie wszyscy znają): https://www.pola-app.pl/
Podziękowania od:
(01.06.2016, 07:12)Ratel napisał(a): No mam nadzieję, że nie propsujecie rządowej akcji propagandowej, mającej na celu pokazanie, że sankcje gospodarcze są rzekomo nieszkodliwe. Co konkretnie zrobiła nam Rosja, że mamy na nią nakładać sankcje?

Czy sankcje były słuszne czy nie - nie zamierzam dyskutować, bo to polityka, a polityki nie lubię. Po prostu to najświeższy przykład tego formatu, jaki znam, a do pokazania, że można osiągnąć niezłe efekty, nadaje się.
Podziękowania od:
@Ratel
Zaatakowała naszych "przyjaciół" banderowców. A tak na poważnie, nie rozumiem takich akcji, zakazywać prywatnym osobom handlowania, itp. Inaczej wygląda sprawa jeżeli są państwowe przedsiębiorstwa, to kłócą się państwa jak w przypadku PGNiG.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości