Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
panama papers
Czy tylko mnie fascynuje sposób, w jaki media przedstawiają fakt, że bogaci ludzie zakładają firmy tam, gdzie są rozsądne podatki?
Udało się Wam natrafić na choćby jedną wypowiedź, gdzie ktoś zasugerowałby, że zamiast 'regulacji' warto by i u nas sprowadzić podatki to strawnego poziomu?
Podziękowania od:
Cała nagonka jest tylko dlatego, żeby przeciętny Kowalski nie robił tego samego tylko na mniejszą skalę. Każdy z nas oszukuje:

-jeździmy na gapę

-omijamy jak możemy wszelkie uciążliwe opłaty

Przecież to jest w zupełności normalne.
Podziękowania od:
Tylko na media związane stricte z wolnym rynkiem. Tylko one mówiły by i inne kraje, a w szczególności Polska (bo czytałem Polskie media), stały się takimi wolnymi rynkami.
Podziękowania od:
Taka akcja oczywiście skierowana jest do kogoś konkretnego. Bez powodu by takiego działa nie odpalano, a padło na jedną kancelarię z jednego kraju, na pewno nieprzypadkowo. Z gazet się nie dowiemy, przeciw komu dokładnie to wszystko, albo będzie się mówić "Putin", "Poroshenko". Ew. że to na Camerona, żeby wesprzeć Brexit... Takie tam losowe strzały. Zauważmy, że praktycznie nie mówi się o Amerykanach (czyżby wybrano miejsce, gdzie stosunkowo mało było amerykańskich znanych nazwisk?). Może to być więc tylko straszak, a prawdziwy szantażowany (jakieś szefy dużych amerykańskich korporacji) znikały swoje podatki w sąsiednim biurze. To, że to wszystko wykorzystywane jest teraz do siania propagandy traktowałbym jako skutek uboczny i zasłonę dymną.

W skrócie: wygląda mi to po prostu wykańczanie konkurencji i sygnał, żeby Ci, którzy wiedzą, że ta szopka to dla nich, żeby przenieśli biznesy do Nevady:)

A wolne rynki są różne - kwadratowe i podłóżne. Panama była git nie dlatego, że ma niskie podatki, ale dlatego, że nie informuje świata, kto trzyma u niej kapitał.
Podziękowania od:
Mnie razi w tym jedna rzecz: ludzie typu Poroshenko trzymali w rajach hajs, a sami w swoim kraju stanowią prawo zupełnie odwrotne. To hipokryzja i zło wcielone.

Mało kto też zauważa, że trzymanie pieniędzy w różnych zakątkach świata ma bardzo ważną zaletę - dywersyfikację "sejfu". Bo gdyby przyszła do Europy wojna, cały majątek ulokowany w takiej kruchej Polsce zostałby prawdopodobnie stracony. A jak ktoś trzyma część kasy chociażby w Panamie czy innych Kajmanach, to przynajmniej ma pewność, że nie zostanie z niczym.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości