Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opieka Zdrowotna
@Adam - To co mi przepisze mogę zjeść dwa razy szybciej wywołując skutki uboczne.

Jak wprowadzisz odpłatność i zostawisz recepty to naturalny odruchem będzie zmniejszenie przepisywanych dawek przez lekarzy co będzie skutkowało wzrostem ilości wizyt, więc wzrostem kosztów leczenia i wydłużenie kolejek. A sami lekarze posługując się używaną przez Cienie retoryką (że ludzie zaćpają się lekami na śmierć) będą postulowali by liczba leków na receptę wzrosła, by zwiększyć rentowność ich monopolu receptowego.

"W POZ nie jest tak że pieniądze z jakości są przeznaczane na nadprogramowe wizyty pacjentów. Czyli - większa ilość przyjęć = spadek jakości. W prywatnym gabinecie owszem, ale tam inne reguły rynkowe rządzą. "

Jakie pieniądze z jakości? Pieniądze są za usługę, nie "z jakości". Spadek jakość usługi -> mniej klientów -> mniejsze zyski -> podwyższamy jakość/obniżamy cenę/bankrutujemy.
Podziękowania od:
@Adam a mi to przeszkodziło w życiu. Brałem leki, które miałem brać dłuższy czas zgodnie z zaleceniami lekarza ale lekarz mi wypisał mi receptę tylko na jakiś czas (bo chyba na dłużej nie można było). No więc co jakiś czas musiałem łazić znów po odnowienie recepty, mimo, że dobrze wiedziałem, że muszę wciąż je brać. Strata czasu, pieniędzy i ograniczanie wolności.
Podziękowania od:
"Jak wprowadzisz odpłatność i zostawisz recepty to naturalny odruchem będzie zmniejszenie przepisywanych dawek przez lekarzy co będzie skutkowało wzrostem ilości wizyt, więc wzrostem kosztów leczenia i wydłużenie kolejek. A sami lekarze posługując się używaną przez Cienie retoryką (że ludzie zaćpają się lekami na śmierć) będą postulowali by liczba leków na receptę wzrosła, by zwiększyć rentowność ich monopolu receptowego." Zgadzam się, bedzię to jeden z powodów nadużycia ze strony lekarzy aby pacjenci częściej do nich przychodzili bo im płacą.

Co do jakości w POZ uściślę - nie uważam, aby dodatkowe pieniądze (kilka procent z odwołanych wizyt u lekarza tylko po receptę) wpłynęły na poprawę jakości. Brak na to dowodów w polsce a najważniejsze to brak konkurencji w poradniach lekarza rodzinnego.
Podziękowania od:
(13.05.2016, 20:41)Ratel napisał(a): @Adam a mi to przeszkodziło w życiu. Brałem leki, które miałem brać dłuższy czas zgodnie z zaleceniami lekarza ale lekarz mi wypisał mi receptę tylko na jakiś czas (bo chyba na dłużej nie można było). No więc co jakiś czas musiałem łazić znów po odnowienie recepty, mimo, że dobrze wiedziałem, że muszę wciąż je brać. Strata czasu, pieniędzy i ograniczanie wolności.

To jest niewątpliwie największy minus
Podziękowania od:
@Adam - "Zgadzam się, bedzię to jeden z powodów nadużycia ze strony lekarzy aby pacjenci częściej do nich przychodzili bo im płacą." - Zgadzasz się, ale to Ty przecież postulujesz rozwiązanie o takich skutkach.

Krótsze kolejki -> szybsza diagnoza -> leczenie mniej zaawansowanych schorzeń -> tańsze leczenie -> więcej pieniędzy.

Lekarze pierwszego kontaktu kosztują ~1/10 budżetu NFZ, drugie tyle kosztuje refundacja leków. Likwidując te dwie pozycje wydatki państwa na zdrowie w końcu by się zrównoważyły z wpływami z tytułu składki NFZ.
Podziękowania od:
W Stanach jest wszystko zorganizowane..drogie ale wiadomo o co chodzi.. U nas to nie wiadomo..niby płacisz niby nie,czekasz pół roku na wizytę i w końcu idziesz prywatnie...
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości