Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztuka
#1
Większość ludzi skupia się w pomysłach na filmikach o wielkich zagdnieniach jak drogi, banki czy pieniądze. Uważam @Ratel, że dobrze by było, gdybyście stworzyli film o sztuce - filmach, muzeach, teatrach i literaturze, która bądź co bądź w Polsce i w Europie, jest mocno kontrolowana przez rynek państwowy, poprzez wiele ograniczeń - budżetowanie i akceptacja filmów przez państwowy urząd, konieczność wysłania 17książek przy wydaniu do biblioteki narodowej, dotacje teatrów, państwowe muzea z najlepszymi eksponatami etc.

Fajnie było by to ująć, pokazać koszty i straty funkcjonowania muzeów, a także po prostu plus odciążenia budżetu z zwolnienienia wielu tysięcy urzędników. Ukazać ten kontekst historyczny z tv/sztuką kiedyś, plusy i problemy, etc.

Coś innego niż "wielkie i ważne" tematy ;Wink Bo wiele ludzi dalej uważa, że musimy dotować kina i teatry, a muzea narodowe to skarb i dobroczynność państwa :)
Podziękowania od:
#2
Podłączam się do prośby. Gdyby muzea utrzymywały się tylko z biletów, to pierwsze muzeum, które by upadło, to Muzeum Żydów Polskich.
Podziękowania od:
#3
Jeśli chodzi o samą kulturę to Polska ma akurat doskonały dowód empiryczny - w XIX wieku państwa polskiego nie było, a kultura kwitła.
Podziękowania od:
#4
@Khneefe i to dużo lepiej niż w wieku 20 Wink To jest fakt :) Dlatego uważam to za bardzo ciekawy temat.
Podziękowania od:
#5
zachowamy ten pomysł, bo teraz zejdziemy trochę na tematy finansowe przez jakiś czas.
Podziękowania od:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości