Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ankieta: Czy brak wirusa jest dobrem?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
71.43%
5 71.43%
Nie
28.57%
2 28.57%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ograniczone zasoby
#91
To że czegoś jest bardzo dużo nie oznacza że tego nie ma bądź jest nieprecyzyjne po prostu jest bardzo skomplikowane poznawzo i systematycznie
Podziękowania od:
#92
Brzytwa Ockhama. Twoje rozumowanie wprowadza niepotrzebny chaos semantyczny, choć oczywiście możesz pojmować sobie świat jak chcesz, tylko wtedy niekoniecznie się dogadasz z kimś innym. A co więcej nie jest spójne z naszym językiem, a już na pewno z teorią dóbr Mengera.
Podziękowania od:
#93
Dobra poddaję się, brak wirusa jest dobrem, ale nie potrafię tego udowodnić, @slasho , @Venomek głosowaliście to teraz walczcie!
Podziękowania od:
#94
W takim razie @lokishi, proponuję chwilowe zawieszenie wątku i przemyślenie wszelkich przesłanek raz jeszcze, wznowienie proponuję wyznaczyć na grudzień.

W najbliżsyzm czasie będę nieco zapracowany, a w grudniu raz jeszcze przemyślę zagadnienie i spróbuję uwzględnić dodatkowe przesłanki.

Pozdrawiam Wink
Podziękowania od:
#95
Grudzień minął, to ja może trochę inaczej, gdzieś wcześniej padło wyrażenie ,,brak braku wirusa", skoro więc brak nie jest to czy dotyczy to też tego podmitu. A jeżeli braki braków są to co z brakiem braku braku wirusa, czyli brakiem wirusa. Wtedy możesz uściślić że tylko nie parzyste braki (brak; brak braku braku; brak braku braku braku braku etc.) nie są a te parzyste już istnieją. Ale co wtedy z brakiem czegokolwiek tj. Próżnią czy ona też nie jest? (Ok pisałeś już że jest bo jest pojęciem precyzyjnym i jest jej skończona ilość, ale braku wirusa też jest skończona ilość, czyli również jest pojęciem precyzyjnym, tyle że mniej) I z czego miałoby wynikać takie rozróżnienie? Ok braki parzyste reprezentują byt, a nieparzyste nie byt. Ale istnienie to nie jest wartość binarna tylko skalarna. Formt bytu są bardzo zróżnicowane, coś może być uszeregowaną formacją cząsteczek, na inne istnienie składać się będzie elektromagnetyzm i/lub inne układy promieniowań, w końcu część bytów zaliczymy do świata idei i abstrakcji. Zasadniczo jedyny podział jaki możesz stworzyć to podmioty doświadczalne emiprycznie i nie doświadczalne, ale nie znajduje on tutaj zastosowania.
Podziękowania od:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości