Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powszechny dostęp do broni
Ja jestem za dostępem do broni, lecz na regulacjach, koniecznie zezwolenie na bron oraz szkolenie.
Oczywiście trzeba także modyfikować prawo, np. kara śmierci.
Podziękowania od:
Chyba trzeba zrobić film o tym:) Może uruchomimy jakąś serię drugą na tematy mniej ekonomiczne? Co o tym sądzicie?
Podziękowania od:
Dobry pomysł, ekonomia idzie w parze z polityką, więc to doby pomysł na kanał.
Podziękowania od:
(21.12.2015, 19:16)Ratel napisał(a): Chyba trzeba zrobić film o tym:) Może uruchomimy jakąś serię drugą na tematy mniej ekonomiczne? Co o tym sądzicie?

Mogłyby to być tematy wolnościowe - np. jak by wygladał kraj większych swobód obywatelskich (oczywiście wtedy też większa odpowiedzialność za samego siebie jest - coś jak dorosłe życie  Wink  ). Jednak uważam, że wasz kanał z ekonomią powinien dalej być głównym tematem. Filmy są merytoryczne i poparte prostymi przykładami. Słowo "broń" mogłoby zmniejszyć oglądalność, tak jak "dyktatura". Obecne rządy, czy rządy sanacji i endecji pokazują wyraźnie, ze nie radzimy sobie w demokracji parlamentarnej. Kłócimy się i nic z tego nie wynika. Szybko przypną Ci łatkę wariata, faszysty i nie daj Boże narodowca....
Podziękowania od:
Pewnie masz rację, na pewno nie warto brnąć w politykę obecną - najwyżej przestawiać różne możliwości i modele funkcjonowania państwa. Ekonomia na pewno będzie nadal głównym tematem
Podziękowania od:
(22.12.2015, 18:01)Ratel napisał(a): Pewnie masz rację, na pewno nie warto brnąć w politykę obecną - najwyżej przestawiać różne możliwości i modele funkcjonowania państwa. Ekonomia na pewno będzie nadal głównym tematem

Przedstawić plusy i minusy. Jeżeli miałoby to być wiarygodne trzeba znaleźć nawet takich co popierają np. komunizm i pozwolić im wskazać te plusy mimo, że są bardzo wątpliwe  Wink Jak najwięcej obiektywizmu sukcesem oglądalności. Pozwalać ludziom wyciągać wnioski, a to z kolei wywoła dyskusje. Dyskusja zwiększy popularność itd. itd.... zresztą kogo ja pouczam, skoro właśnie takie działanie sprawiło ze tutaj jestem... Wink
Podziękowania od:
(21.12.2015, 19:16)Ratel napisał(a): Chyba trzeba zrobić film o tym:) Może uruchomimy jakąś serię drugą na tematy mniej ekonomiczne? Co o tym sądzicie?

Wg mnie to strata potencjału jaki w Was brzemię.

(22.12.2015, 18:01)Ratel napisał(a): Pewnie masz rację, na pewno nie warto brnąć w politykę obecną - najwyżej przestawiać różne możliwości i modele funkcjonowania państwa. Ekonomia na pewno będzie nadal głównym tematem

Wg mnie lepiej stworzyć nowy kanał o polityce. A co do ekonomi to zawsze można zaprezentować powiązania z polityką i jej wpływ lub efekty.
Podziękowania od:
Ok, dzięki za Wasze opinie:)
Podziękowania od:
(21.12.2015, 18:39)tomek napisał(a): Ja jestem za dostępem do broni, lecz na regulacjach, koniecznie zezwolenie na bron oraz szkolenie.
Czyli czujesz się  bezpiecznie biorąc pod uwagę dzisiejszą ilość broni na mieszkańca? Bo dostęp do broni tak jak opisałeś funkcjonuje w Polsce i nie ma się za dobrze. Druga kwestia: Jakim prawem ktoś może mi mówić czy mogę coś posiadać czy nie? Prawo do własności to prawo człowieka i jedyne co to można mu je odebrać, ale nadane mu powinno zostać w chwili urodzenia ;p
Podziękowania od:
(22.12.2015, 20:45)Rothbardian napisał(a):
(21.12.2015, 18:39)tomek napisał(a): Ja jestem za dostępem do broni, lecz na regulacjach, koniecznie zezwolenie na bron oraz szkolenie.
Czyli czujesz się  bezpiecznie biorąc pod uwagę dzisiejszą ilość broni na mieszkańca? Bo dostęp do broni tak jak opisałeś funkcjonuje w Polsce i nie ma się za dobrze. Druga kwestia: Jakim prawem ktoś może mi mówić czy mogę coś posiadać czy nie? Prawo do własności to prawo człowieka i jedyne co to można mu je odebrać, ale nadane mu powinno zostać w chwili urodzenia ;p

Moim skromnym zdaniem, trzeba ułatwić obywatelom dostęp do broni, bandytom zachować status quo.

Idę na policje, proszę o zaświadczenie o tym, że nie popełniłem żadnego ciężkiego przestępstwa typu rozbój, napad, pobicie z ciężkim skutkiem zdrowotnym, kradzież przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu itd itd.
Dostaje zaświadczenie/kartę idę sobie do sklepu. Skanują kod (konieczny system informatyczny). Kupuję sobie broń.
Przydałby się ten system informatyczny. Dlaczego? Mam broń i powiedzmy dokonuję rozboju z jej użyciem. Uciekam z miejsca zdarzenia, ale mają mnie na kamerach i wiedzą kim jest sprawca. Policja z automatu do systemu wrzuca zakaz dalszej sprzedaży broni i amunicji. Przychodzę do sklepu, daję moje zaświadczenie/kartę, system odrzuca. Proste jak budowa cepa....

Zakaz noszenia nabitej broni. Bardzo dużo przypadków "przypadkowych wystrzałów". Różnie się to kończy. Włożyć magazynek w chwili zagrożenia to kilka sekund. Naładować rewolwer, trochę dłużej kilkanaście sekund. Policja cały czas spotyka się z potencjalnym zagrożeniem jadąc na jakąś interwencje, oni wiadomo muszą mieć broń nabitą. Przeciętny obywatel już nie. Pewnie parę osób się nie zgodzi ze mną, ale to nie dziki zachód że musisz w każdej chwili mieć naładowaną giwere Wink

A no i wydanie zaświadczenia powiedzmy 100-200zł, a niech państwo ma Wink
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości