Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to się zaczęło?
JESZCZE nie.
Podziękowania od:
Jak już to zrobisz, podziel się wrażeniami.
Podziękowania od:
OK
Podziękowania od:
Moja smutna historia:

Mam za sobą romans ze studiami na Zarządzaniu - makroekonomię i inne pierdoły, ale tam raczej takimi rzeczami, jak liberalizm czy teorie ekonomiczne nikt się nie zajmował. Pewnego dnia zacząłem liczyć na kartce kwestie oprocentowania i odkryłem magię procentu składanego i kreacji pieniądza, co pozwoliło mi zrozumieć istotę długu. Innego - skrobiąc wzory na chustce, niczym bywalcy Kawiarni Szkockiej, odkryłem, że bogactwo w naszym świecie nie bierze się z pracy, tylko z obracania pieniądzem. W podobny sposób (na bazie zdrowego rozsądku) doszedłem do kilku dziwnych praw, które wydawały mi się dość okrutne i zatrważające - np. że proces składany wpędzi nas w wielki kryzysWink W rozmowie ze znajomą ekonomistką usłyszałem, że "rzeczywiście tak jest". Okazało się, że cały system oparty jest na paskudnych, wstrętnych założeniach. Że system mnie okrada, a ja do tej pory byłem na to ślepy. Od kiedy moja własna firma zbankrutowała - tym większą uwagę zacząłem do procesów rynkowych przywiązywać. Jako że, mimo chciwości, jestem idealistą, postanowiłem ludzi ewangelizować, ale nie bardzo miałem pomysł jak i sam w międzyczasie musiałem się poduczyć. W internecie najpierw trafiłem na pana Podziemnego (jego filmy miały wtedy po tysiąc-dwa wyświetleń), a on przekonał mnie to ruchów antysystemowych. Niemniej mówił to, co i tak już wiedziałem. O teorii zacząłem czytać właściwie na przełomie 2015-2016 roku wraz z trafieniem na Prostą Ekonomię (wcześniej pojęcie "ASE" nic mi nie mówiło - określiłbym jego założenia po prostu zdrowym rozsądkiem). Wraz z dalszą edukacją i dalszymi rozważaniami doszedłem do tego, że jednak ASE opiera się na błędnych założeniach, ale nadal was lubięWink

Czyli podsumowując - stopniowo odkrywam wiedzę, która już we mnie jest, ale zacząłem się wspomagać na YT z nudów w pracy, zastanawiając się, czemu moje inwestycje mają ujemną stopę zwrotu, a w kwestiach oparcia wiedzy na teorii jestem profanem.
Podziękowania od:
Żywy dowód na prawdziwość teorii anamnezy! (no, może anamnezy lekko wspomaganej Wink )
Podziękowania od:
@Stiopa "Czyli podsumowując - stopniowo odkrywam wiedzę, która już we mnie jest" - to jest typowa metoda prakseologiczna. Dedukcyjne odkrywanie twierdzeń które już w nas są:)
Podziękowania od:
W moim wypadku o całej teorii wolności dowiedziałem się właśnie z kanału Prosta Ekonomia :) Za sprawą tej akcji promującej libertarianizm zacząłem regularnie czytać artykuły na Misses.org, słuchać podcastów Strave The State jak również zamówiłem pierwszą z proponowanych przez Was książek tj." Gospodarka rozwój krach. Na czym to polega". Tak właśnie z pozycji,w której uznawałem się za patriotę i nie zwracałem większej uwagi na ekonomię, przeszedłem na paleolibertarianizm, w którym trwam bez zawahania już pół roku.
Pozdrawiam!
Podziękowania od: Ratel
Jak chcesz mogę Ci wysłać ebook'a
Podziękowania od:
Nie, ale dziękuję za propozycję, książka już i tak doszła a poza tym jestem trochę konserwatystą w sprawach czytania, lubię mieć przed sobą i na półce fizyczną wersję książki.
Podziękowania od:
No jak mówisz że jesteś trochę konserwatystą to jest to idealna okazja do zwiększenia próbki statystycznej Wink http://forum.prostaekonomia.pl/showthrea...65#pid3965
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości