Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zahamowało ekspansję kosmosu ?
więcej się nauczyłem z Twojego posta, niż z fizyki w szkole:)
Podziękowania od:
ja również, nie spodziewałem się, że prace na tematu "podboju kosmosu" są aż tak zaawansowane na świecie :)
Podziękowania od:
@Baszak Ta obca cywilizacja, to coś więcej niż robaki i plankton? Z tego co pamiętam, jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale czy kiedyś nie był podpisywany jakiś traktat o tym, że kosmos (lub jego fragment) nie może być własnością jakiegoś państwa, tak samo jak Antarktyda?
Podziękowania od:
(18.02.2016, 22:08)MRHayFR napisał(a): @Baszak Ta obca cywilizacja, to coś więcej niż robaki i plankton? Z tego co pamiętam, jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale czy kiedyś nie był podpisywany jakiś traktat o tym, że kosmos (lub jego fragment) nie może być własnością jakiegoś państwa, tak samo jak Antarktyda?

Gwiazda KIC (tu numerki)
W okół niej latają dziwne obiekty - być może Sfera Dysona. Tutaj stary materiał video na ten temat z dobrego kanału o kosmosie:
https://www.youtube.com/watch?v=C3zKgQ-8cuc

Ostatnio odrzucono koncepcje komet, ale nadal nie można potwierdzić istnienia cywilizacji! Wink

Co do praw:
Od 5 sierpnia 1963 roku żadnemu państwu nie wolno detonować broni atomowej w kosmosie (Chyba, że przyjdzie potrzeba taka jak w filmie "Dzień Niepodległości", ale wtedy wszelkie traktaty będą zrywane)
Od 27 stycznia 1967 roku każde działanie w kosmosie musi być motywowane wspólnym dobrem wszystkich Ziemian. Nie wolno również zawłaszczyć żadnego skrawka kosmosu na własność jednego państwa. Kosmos jest dobrem wspólnym wszystkich ludzi.
Ale od 2015 roku weszło jeszcze jedno prawo, które pozwala prywatnym firmom na eksploracje kosmosu i przejmowanie na własność obiektów karłowatych, takich jak asteroidy, w celu pozyskania z nich surowców. Akt własności nadawany jest w momencie zetknięcia się jakiegokolwiek podmiotu materialnego danej firmy z owym ciałem niebieskim (nie dotyczy planet, księżyców i gwiazd).
Więc jest zasada kto pierwszy ten lepszy! Wink
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości