Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kryzys/zwątpienie światopoglądowe.
Zwątpiliście kiedyś w swoje poglądy, albo mieliście chwile zwątpienia, czy nawet przeszliście  na druga stronę barykady?
Podziękowania od:
Wątpię od samego początku w swojej drodze do puszikiwania wiedzy, a więc i wypracowania poglądów. Powoli utwierdzam się w pewnych podstawowych jego elementach, a w kwestiach których nie rozejrzałem się jeszcze za bardzo staram się unikać wypowiadania opinii.
Pewne elementy światopoglądu wypracowałem intuicyjnie (stąd moje zainteresowanie argumentacją za wolnym rynkiem), teraz albo utwierdzam się w nich, albo odrzucam.
Niemniej przyświeca mi zawsze dewiza lorda Actona: "Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie".
Na drugą stronę barykady w sporze wolny rynek- jego brak, nigdy (choć nie jestem jakimś szczególnie radykalnym wolnorynkowcem).
Podziękowania od:
Zwątpienie jest chyba naturalną częścią poznania. Tj. czym szersze masz horyzonty, czym więcej wiesz, czym więcej czytasz, czym więcej opinii ze sobą konfrontujesz, tym łatwiej o zwątpienie. Brak zwątpienia świadczyłby raczej o niewystarczającym zgłębieniu dziedziny.

...ale na drugą stronę barykady, to nigdy, bo to my mamy racjęWink
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości