Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki kryzys w USA
Witam wszystkich. Pisze tutaj ponieważ nurtuje mnie jedno pytanie. Oglądałem kilka razy filmik na temat Wielkiego kryzysu w USA w latach 20/30 ale nadal nie rozumiem jednego aspektu. Mam na myśli, że:

1. na wstępie pada hasło, iż "poziom rezerw bankowych spadł z 21% w 1913 do 10% w 1917 r."
2. A następnie podczas mówienia o czynnikach odpowiedzialnych za inflację wymienia się fakt, że jedną z przyczyn jej powstania był wzrost całkowitego poziomu rezerw bankowych. "całkowity poziom rezerw bankowych wzrósł z 1,6 mld dolarów w roku 1921 do 2,36 mld dolarów w roku 1929 r."

Może to jest oczywiste, ale na prawdę głowię się o co w tym chodzi. Czym się to różni i jak to było na prawdę. Raz spadki, raz wzrosty.
Przepraszam, jeżeli jest to oczywiste. Cały czas się uczę.

Pozdrawiam.
Podziękowania od:
Pierwsze są wartości procentowe jest ile % średnio z lokaty pozostawało w banku, drugie to wartości w dolarach czyli ilość pieniędzy przechowywanych w bankach wzrosła ale stosunek do pieniędzy zdeponowanych zmalał
Podziękowania od:
Jeżeli już powstał ten wątek to pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie odnośnie treści zawartej w filmie o kryzysie 1929' . Mianowicie nie do końca rozumiem różnicę między stopami dyskontową i rynkową ? Czytałem o nich dwóch już ale wciąż mam pewne watpliwości.

Pozdrawiam.
Podziękowania od:
rynkowa stopa to cena równowagi przy którym podaż oszczędności jest równy popytowi na pożyczki. Stopa dyskontowa to jedna ze stóp ustalanych przez bank centralny i jako, że jest ustalana odgórnie, to jest duża szansa, ze jest wyższa lub niższa od rynkowej (raczej niższa)
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości