Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zapomogi dla bezrobotnych jak wpływają na gospodarkę
Pytanie jak zapomogi wpływają na gospodarkę? Ostatnio z bratem wywiązała nam się rozmowa nt. zapomóg dla bezrobotnych. Twierdzi on, że gdy stracisz pracę i dostaniesz taką kaskę to masz czas żeby znaleźć nową, lepszą pracę związaną z twoim wykształceniem. Uważa, że pieniądze te nie powinny być ani duże ani małe. Wystarczające zebyś miał troche czasu żeby coś sb znależć zamiast od razu gonić do nowej byle jakiej pracy. 

Ja zaś uważam, że jest to bezsensowne. Uważam, że łatwiej bd porzucić pracę skoro dostaniesz darmowe pieniądze. Nie jestem też za tym aby zabierano mi pieniadze dla Janusza, któremu znudzi się jego pracowanie w obecnej firmie i dzięki niej bd mógł pozwolić sb nie pracować przez jakiś czas by potem znowu się zatrudnić i być może po jakimś czasie znowu powtórzyć numer.

Co Wy o tym sądzicie? Dodam, że jestem za tym, żeby państwo zabierało mi najmniej jak to tylko możliwe a wszelkiego rodzaju rozdawnictwo mi nie odpowiada.
Podziękowania od:
@Simon - Gdy człowiek pobiera zasiłek dla bezrobotnych to idzie pracować nie za nominalną pensje, tyko za różnice między pensją, a zasiłkiem. Jak ktoś jest zapobiegliwy to powinien sobie oszczędzać trochę na takie sytuacja, a jak nie jest to powinien iść tymczasowo pracować poniżej swoich kwalifikacji i jednocześnie szukać pracy adekwatnej dla swojego wykształcenia, a nie sięgać do kieszeni współobywatela.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości