Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petycja producentów świec
#1
Niedawno natrafiłem na tekst, będące utrzymany stylowo i tematycznie w podobnym tonie co petycja Bastiata, wobec czego zdecydowałem się nim z wami podzielić i spytać o zdanie na temat omawianego problemu:

LIST WOŹNIC, DOROŻKARZY I FIAKRÓW DO RZĄDU POLSKIEGO
Wasze Ekscelencje!
Z rosnącym zaciekawieniem przyglądamy się poczynaniom taksówkarzy domagających się delegalizacji Ubera i skazywania ich kierowców na ciężkie kary. Chcemy zwrócić jednak uwagę, że to przecież tylko niewielka część szerszego problemu.
Kilkaset lat temu królowaliśmy na ulicach każdego miasta Europy – od surrealistycznych klimatów Barcelony Gaudiego, przez roześmiane, usłane bagietkami aleje Paryża i Berliński ordnung po naszą polską Warszawę – wszędzie tam byliśmy gotowi zaofiarować swoje usługi spragnionym przewozu klientom. Byliśmy poważani, mieliśmy rodziny. Do czasu.
Wszystko się skończyło, gdy pojawili się taksówkarze. Stosując ciosy poniżej pasa przejęli nam prawie cała klientelę, spychając nas do roli atrakcji turystycznej w jakichś pożałowania godnych skansenach wśród tatrzańskich chatek. Piszemy "ciosy poniżej pasa", bo jak inaczej nazwać oferowanie przewozu tańszego, szybszego i wygodniejszego? Jak my, ze swoimi udręczonymi, śmierdzącymi końmi, mieliśmy stawić czoło kierowcom w błyszczących automobilach? Jak nasze drewniane ławki mogły się oprzeć skórzanym tapicerkom mercedesów? Nie mieliśmy szansy konkurować w warunkach tak jawnie nieuczciwej konkurencji.
Dlatego też domagamy się zdelegalizowania przewozów taksówkarskich. Jaką korzyść miałoby z tego społeczeństwo? Już spieszymy z wyjaśnieniami. Zawód fiakra jest zawodem o długoletnich tradycjach i jako część dziedzictwa kulturowego wymaga szczególnej ochrony ze strony państwa. Co więcej, utrzymanie powozu jest bardzo drogie – należy (choćby pozornie) dbać o konie, te konie musi ktoś wyhodować, powóz jest drewniany, proszę tylko pomyśleć ile to nowych miejsc pracy dla hodowców koni, weterynarzy, leśników, drwali, stolarzy – a pamiętajmy, że ktoś to musi jeszcze sprzedać i dostarczyć, więc zyska na tym także polski handel.
Po zdelegalizowaniu usług taksówkarskich prosimy również o pozbawienie ludzi samochodów. Uważamy, że używanie samochodów to podkradanie nam klientów. Człowiek bez samochodu prędzej skorzysta z naszych usług – a jeśli ma samochód, to z nich nie skorzysta, więc pozbawi nas zysku. A to w dłuższej perspektywie może się przyczynić do pozbawienia pracy nas oraz przedstawicieli wszystkich wymienionych powyżej zawodów. Jest to okradanie nas z naszych zarobków a także Skarbu Państwa z podatków, które byśmy za naszą działalność uiścili. A przecież tyle rządowych programów czeka na dodatkowy zastrzyk gotówki!
Liczymy, że rząd w swej mądrości przychyli się do naszych propozycji i przyzna nam prawny, zabezpieczony przemocą monopol na usługi przewozowe.
podpisano: woźnice, dorożkarze i fiakrzy.

Źródło : https://www.facebook.com/permalink.php?s...1923844640
Podziękowania od:
#2
Dobre:)
Podziękowania od:
#3
Taki tam jakby teochę wzór umowy g*******ej (jak ktoś nie rozumie o co chodzi, to polecam program, bodajże ,,tak czy nie" z Piotrem Ikonowiczem i JKM rozgrywający się na tle białej ścianki tvn-u i protestujących o wyższą płacę minimalną):

Drogi przyszły niewolniku!

Jak długo jeszcze będziesz musiał się martwić na każdym kroku?
Jak przestać się martwić i zacząć żyć?

PRACA NIEWOLNICZA to życie bez zmartwień.
To życie na miarę XXI wieku, zgodne ze staropolską tradycją.

Co oferujemy:

treściwe i sycące pożywienie,
zakwaterowanie wspólnie z innymi niewolnikami, (brak ciszy nocnej!)
telewizory kolorowe 28″ z najpopularniejszymi polskimi serialami,
barek z winami popularnymi.
Wymagania:

chęć pozbycia się problemów raz na zawsze,
chęć wygodnego i spokojnego życia w gronie przyjaciół,
tolerancja na alkohol.
Aby zostać niewolnikiem:

zgłoś się do najbliższej agencji pracy niewolniczej
nasz pracownik wypełni za Ciebie formularz zrzeczenia się praw ludzkich i obywatelstwa polskiego
na dole formularza odciśnij ślad swojego kciuka
To wszystko. Od tej pory my martwimy się za Ciebie!!!

DODATKOWO: każdy, kto zgłosi się do pracy niewolniczej do końca maja otrzyma 2 skrzynki wina „SAFARI KILLER 25%”.

Nie czekaj! Zostań niewolnikiem już dziś.

Źródło : http://vroobelek.iq.pl/2004/slavery-pola...wolniczej/
Podziękowania od:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości