Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy fundusz inwestycyjny
Cześć,

Stoję właśnie przed ostateczną decyzją czy założyć sobie pierwszy fundusz inwestycyjny (metlife projekt jutro).
Głównym celem funduszu ma być zebranie środków na wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego ew. spokojne życie oraz ubezpieczenie na życie. Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych czy mieli może styczność z tego typu kontami. Czy fundusze to jest w ogóle dobry pomysł(poniekąd będę zmuszony trzymać tam kasę przez 15 lat)? Jak mogą się zachowywać podczas inflacji? Na symulacji widziałem, że bezpieczniejsze nawet nie zawahały się podczas krachu w 2008. A może ktoś z was ma może już taki fundusz i chciałby się podzielić doświadczeniami?
      Trochę o mnie bo to też będzie pewnie ważne. Mam 23 lat mieszkam w Łodzi, żonaty, bez dzietny. Pracuję jako programista więc na chwile obecną nie spodziewam się kłopotów finansowych. W najbliższej przyszłości chcę zaciągnąć kredyt na budowę domu. 

Z góry dziękuję za wszystkie merytoryczne wypowiedzi.
Pozdrawiam
Ślepy Maks Wink
Podziękowania od:
Zachwiania z jakimi najpewniej będziemy mieć do czynienia w ciągu najbliższych lat mogą dalece przerastać te których doświadczyliśmy w 2008.
Podziękowania od:
Tego się domyślam, nawet nie samego krachu na giełdzie tylko zmian geopolitycznych tj. rozpad uni. Ale to i tak nie odpowiada na moje pytanie...
Podziękowania od:
Poniekąd można to uznać za odpowiedź na pytanie o inflację. Rozwijając: jak się na praqdę system definitywnie posypie to z finansów poza nieunijnymi krajami Europy, Rosją, Chinami, no i może jeszcze czymś w Azji, ew. jakiejś Australi nie będzie co zbierać.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości