Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lewak - prawak?
Question 
Przeglądając facebooka zauważyłem, że są ludzie, którzy widzą innych tylko w polityczno-poglądowych kategoriach.
No i teraz pytanie, kim według Was jest lewicowiec oraz prawicowiec?
Macie jakieś konkretne spostrzeżenia w tym temacie?
A może własną definicję? Wink
Podziękowania od:
Uważam, że świetnym odpowiedzią na pytanie będzie ten obrazek:
[Obrazek: 15416145086177884499.png]

EDIT: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%...ana_02.svg
Podziękowania od:
(23.12.2015, 10:16)tomek napisał(a): Uważam, że świetnym odpowiedzią na pytanie będzie ten obrazek:

Twój obrazek nie wyświetla mi się, ale może coś u mnie nie tak. 

Za lewaków zawsze uważałem socjalistów, za prawaków takich niby kapitalistów ale nie do końca, bo i tak będą z nas zdzierać.
Osobiście nie utożsamiam się z żadnym ugrupowaniem politycznym, jeszcze się nie znalazł taki, któremu bym zaufał. Dlatego nie chodzę na głosowania.

Mogę głosować na partię, która będzie miała takie przekonania jak wy.
Podziękowania od:
(23.12.2015, 10:25)Keroth napisał(a):
(23.12.2015, 10:16)tomek napisał(a): Uważam, że świetnym odpowiedzią na pytanie będzie ten obrazek:

Twój obrazek nie wyświetla mi się, ale może coś u mnie nie tak. 

Za lewaków zawsze uważałem socjalistów, za prawaków takich niby kapitalistów ale nie do końca, bo i tak będą z nas zdzierać.
Osobiście nie utożsamiam się z żadnym ugrupowaniem politycznym, jeszcze się nie znalazł taki, któremu bym zaufał. Dlatego nie chodzę na głosowania.

Mogę głosować na partię, która będzie miała takie przekonania jak wy.

Link dodany.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%...ana_02.svg

Żadna partia nie da się wystawić na pełny kapitalizm ponieważ i nikt z nas nie chciałby sobie odebrać części wypłaty. Wink
Zauważyłem także że czasami te pojęcia są mylone ze względu na zmiany władzy w różnych krajach, a najczęściej prawica to ci co rządzą a lewica to ci z opozycji.
Podziękowania od:
(23.12.2015, 10:56)tomek napisał(a): Żadna partia nie da się wystawić na pełny kapitalizm ponieważ i nikt z nas nie chciałby sobie odebrać części wypłaty. Wink
Zauważyłem także że czasami te pojęcia są mylone ze względu na zmiany władzy w różnych krajach, a najczęściej prawica to ci co rządzą a lewica to ci z opozycji.

Ja myślałem ze odzyskamy część wypłaty
Podziękowania od:
(23.12.2015, 11:09)Keroth napisał(a):
(23.12.2015, 10:56)tomek napisał(a): Żadna partia nie da się wystawić na pełny kapitalizm ponieważ i nikt z nas nie chciałby sobie odebrać części wypłaty. Wink

Ja myślałem ze odzyskamy część wypłaty

Zależy jeszcze jaką.
Lecz żaden rząd nie pójdzie w ramię w ramię z kapitalizmem, ponieważ zmuszałoby ich to do redukcji ilość i wielkość podatków.
Podziękowania od:
Czy partia KORWiN, nie jest najbliżej kapitalizmu ? Przecież Korwin od lat wspomina o państwie minimalnym i o obniżce podatków. Więc czemu tej partii nie ufacie ?
Podziękowania od:
(23.12.2015, 21:10)Frako napisał(a): Czy partia KORWiN, nie jest najbliżej kapitalizmu ? Przecież Korwin od lat wspomina o państwie minimalnym i o obniżce podatków. Więc czemu tej partii nie ufacie ?

Ja nigdy nie słyszałem o państwie minimalnym z ust Korwina, wdzięczy byłby o link. Nie mam zaufania z powodu wpadek i sposobów działania tej partii. Może cele są OK, lecz ten o "odbudowy podstawowych wartości naszej kultury i cywilizacji łacińskiej oraz chrześcijańskich fundamentów moralnych społeczeństwa" - nie odpowiada mi.
Podziękowania od:
Proszę https://www.youtube.com/watch?v=NhW36nUm6AI, na prawdę warto popierać JKM, jest to na razie jedyna słuszna opcja. Minuta 2,30 , jednak warto zobaczyć całość.
Podziękowania od:
Jest jeszcze oprócz KORWINy Partia Libertariańska. 
http://partialibertarianska.org/deklaracja-ideowa/#8
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości