Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lewak - prawak?
Jak komuś się nie chciało, to nie będzie miał też na jedzenie i zdechnie z głodu. Teraz też jesteś karany, im ciężej pracujesz tym więcej płacisz, im więcej konsumujesz tym więcej płacisz, jak oszczędzasz, to rąbią Cię banki. Więc jeszcze raz. Czy lepiej jest płacić podatek dochodowy, VAT, akcyzę itp. Czy wybudować dom trzy razy taniej, dwa razy szybciej i zapłacić później od niego powiedzmy max 2%? To samo z samochodem. Czy lepiej kupić go taniej o podatki, kupować do niego paliwo taniej o podatek a potem zapłacić od niego podatek, czy żeby było tak jak dzisiaj?
Ja uważam, że to co pisałem wcześniej jest lepszym rozwiązaniem, niż dzisiaj. Oraz trzeba patrzeć w przód a nie tylko dzisiaj. Jeżeli koszt budowy domu, zakupu mieszkania, będzie mniejszy to więcej ludzi będzie go posiadać->więcej ludzi płaci podatki->można obniżyć podatki, to samo z samochodem.
Podziękowania od:
Niech rozwiązania będą najlepsze i niechaj podatki płacą wszyscy a nie więcej.
Podziękowania od:
@QuaPL - banki rąbią klientów cały czas, odkąd tylko ta instytucja powstała. Klient potrzebny jest bankom tylko po to by ulokował swój kapitał w depozycie, bank sobie poobraca pieniążkami, a jak jeszcze klient kredyt weźmie to wszyscy happy! Sam pracuję w banku i niestety jak patrzę na to, co się czasami wyprawia tutaj, to kosmos.
Aby tylko wydoić z klienta jak najwięcej, oferując mu niby dogodne warunki w umowie a na końcu okazuje się, że to wszystko bubel.

Odnośnie podatku dochodowego, to jestem absolutnie przeciw. Karać kogoś za to, że wydajniej pracuje, to kradzież
Podziękowania od:
Podatek katastralny (od czegokolwiek) ma jedną ogromną wadę: dzisiaj może wynosić 2%, jutro 20. Nikt nie zagwarantuje, że kolejna władza w ten sposób tego nie rozegra. Poza tym wychodzi na to, że lepiej nie mieć, niż mieć bo gdy coś masz - płacisz, gdy nie masz, nie płacisz.
Podziękowania od:
@Howi 
To nie podatek ma wadę, to demokracja jest wadliwa.
Podziękowania od:
Normalnie muszę to powiedzieć.

Byłem cholernym sceptykiem partii Kukiza - połączenie uber komunistów z liberałami, ale wyglądają naprawdę zacnie, starają się, rzucają pomysłami, forsują swoje reformy (ale że są w mniejszości i nie na rękę ani PO/Nowoczesna, ani PiSowi) to mają małe szanse sukcesu. Ale działają i to prężnie!

A i jeszcze jedna osoba : Piotr "Liroy" Marzec. Wszyscy chyba pamiętamy to larum, które podniesiono gdy "błazen" wdarł się do sejmu. A tutaj proszę, czapki z głów, rewelacyjna robota, świetne funkcjonowanie i świetne inicjatywy. Myślę, że każdy obiektywny widz, chciałby tak pozytywnie mylić się w ocenie przyszłych/teraźniejszych posłów.
Podziękowania od:
@Venomek
Prze przeszłość Liroya, a raczej jej "brak" nikt nie traktuje go poważnie, nie oszukujmy się. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a wiadomo jakie Liroy ma na scenie politycznej, choć co by nie mówić, to stara się prezentować bardzo przyzwoicie.
Podziękowania od:
@Venomek - po pierwsze, Kukiz'15 to nie partia, a ruch. I stowarzyszenie na rzecz zmiany konstytucji. Może się czepiam, ale oni za wszelką cenę nie chcą być myleni z partyjnymi nicponiami i sam Paweł Kukiz na to zwraca za każdym razem uwagę. Co do Piotra Liroya-Marca (zmienił oficjalnie nazwisko na "Liroy-Marzec" :D ), to miałem tak samo. Zwolennikiem działalności Kukiza byłem już w czasach Zmielonych.pl, o ile nie wcześniej, jednak decyzja odnośnie wstawienia Liroya jako jedynki na liście w Kielcach, była w mojej opinii - delikatnie mówiąc - błędna. Jak ja lubię się w takich chwilach mylić :D.
Podziękowania od:
Ja sądziłem, że Ruch Kukiz'15 rozpadnie się lub zostanie rozszarpany, ale dają radę, z tych ugrupowań które obecnie są w Sejmie RP, mają u mnie największy +, a p. Liroy lepiej się prezentuje ostatnio niż ''zawodowi'' politycy.
Podziękowania od:
@Howi Okej, okej. Ruch. Co nie zmienia faktu, że działający świetnie.

@pankuba - wejście na scene polityczną ma świetne! Tylko ludzie oceniają go przed rozpoczęciem jego kariery politycznej, a tutaj już wygląda to troszkę gorzej.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości