Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ujemne stopy referencyjne
Pieniądz nie jest do wytwarzania dóbr, to już herezja jest. No i cały problem w tym, że nie działa to bez zarzutu. Raj o którym piszesz, jest złudny jak każde życie na kredyt. Jak pożyczysz milion złotych to też będziesz miał raj, póki nie przyjdzie moment spłaty. Przekręt - banki nie informują że pieniądze klientów są dla nich niedostępne gdyby je chciano wypłacić wszystkie.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Podziękowania od:
Tak, ale powodem kryzysu nie będzie redukcja pieniądza, tylko uprzednia inflacja monetarna. Kryzys byłby lekarstwem na sztuczny wzrost

Podziękowania od:
(29.12.2015, 22:15)tomek napisał(a):
(29.12.2015, 22:09)Krasus napisał(a):
(29.12.2015, 22:03)Keroth napisał(a): Nie możesz mi kazać zwrócić natychmiast jeśli na przykład mam rate 1000 złotych na miesiąc i taką podpisaliśmy umowę. Ja będę płacić 1000 a biedny Kowalski nie będzie mieć, ani samochodu, ani pieniędzy.

Jeśli jest inaczej to wyprowadźcie mnie z błędu

hmmm ... to ja bank układam umowę kredytową i zapiszę w niej to co mi się podoba ... nie chcesz podpisywać to nie podpisuj i nie będziesz miał samochodu, jasne?

umowy kredytowe nie są negocjowane, one są bezpieczne dla banków ... myślę, że to jest oczywiste.

To ja nie podpisze umowy, znajdą inny bank. I umowy mozna negocjować.

Wysłano z LG G3
w takim razie trzeba znaleźć głupi bank ...

swoją drogą, każdy bank ma swoje pogotowie gotówkowe dla zachowania płynności ... ale to są wewnętrzne regulacje każdego banku ... i nie ma takiego obowiązku ustawowego.
Podziękowania od:
(29.12.2015, 22:03)Keroth napisał(a): Nie możesz mi kazać zwrócić natychmiast jeśli na przykład mam rate 1000 złotych na miesiąc i taką podpisaliśmy umowę. Ja będę płacić 1000 a biedny Kowalski nie będzie mieć, ani samochodu, ani pieniędzy.

hmmm ... to ja bank układam umowę kredytową i zapiszę w niej to co mi się podoba ... nie chcesz podpisywać to nie podpisuj i nie będziesz miał samochodu, jasne?

umowy kredytowe nie są negocjowane, one są bezpieczne dla banków ... myślę, że to jest oczywiste.

Nie słyszałem jeszcze żeby bank sobie uznał ze ktoś ma mu oddać na raz cały kredyt. Nikt nie weźmie takiego kredytu.
Podziękowania od:
(29.12.2015, 22:18)Ratel napisał(a): Tak, ale powodem kryzysu nie będzie redukcja pieniądza, tylko uprzednia inflacja monetarna. Kryzys byłby lekarstwem na sztuczny wzrost

otóż, nie ... Milton Friedman, co by nie powiedzieć liberał i piewca wolności, pisał w A Monetary History of the United States 1867–1960, że powodem Great Depression była redukcja pieniądza przez FED o jedną trzecią ...

z reguły, powodem kryzysu jest redukcja pieniądza, także w 2008 roku...
Podziękowania od:
Ja nie mam pretensji do banków, bo działają w swoim interesie. Prawo jest do bani, że im na to pozwala.

Podziękowania od:
(29.12.2015, 22:23)Keroth napisał(a):

Nie słyszałem jeszcze żeby bank sobie uznał ze ktoś ma mu oddać na raz cały kredyt. Nikt nie weźmie takiego kredytu.
każdy bank ma swoje pogotowie gotówkowe dla zachowania płynności ... ale to są wewnętrzne regulacje każdego banku ... i nie ma takiego obowiązku ustawowego.
Podziękowania od:
(29.12.2015, 22:23)Krasus napisał(a):
(29.12.2015, 22:18)Ratel napisał(a): Tak, ale powodem kryzysu nie będzie redukcja pieniądza, tylko uprzednia inflacja monetarna. Kryzys byłby lekarstwem na sztuczny wzrost

otóż, nie ... Milton Friedman, co by nie powiedzieć liberał i piewca wolności, pisał w A Monetary History of the United States 1867–1960, że powodem Great Depression była redukcja pieniądza przez FED o jedną trzecią ...

z reguły, powodem kryzysu jest redukcja pieniądza, także w 2008 roku...

Sądzę że na wielki kryzys składało się zawsze wiele czynników. Czy redukcja wpędza w kryzys? Nie wiem. Co to znaczy kryzys? Co się wtedy dzieje?

Wysłano z LG G3
Podziękowania od:
Milton nie popierał poglądów austriackiej ekonomii w tej kwestii, a ja jestem zwolennikiem właśnie tej szkoły ekonomii. Friedman to coś pomiędzy keynesem a szkołą austriacką

Podziękowania od:
(29.12.2015, 22:24)Ratel napisał(a): Ja nie mam pretensji do banków, bo działają w swoim interesie. Prawo jest do bani, że im na to pozwala.

Warto spojrzeć na wartości nadrzędne, na gospodarkę ... a ona działa bardzo dobrze.

Na religię też możemy psioczyć, bo wszyscy chcielibyśmy iść do nieba ... ale reguły są jakie są.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości