Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kryptowaluty
Co powiecie na odcinek o krypto-walutach? Mają szanse przetrwać? 

Co określa i nadaje ich wartość, skoro nie istnieją fizycznie i nie mają żadnego pokrycia w niczym, są tylko cyferkami na stronie? 
Czy chodzi tu jedynie o popyt i podaż, a ludzie sami się nakręcają? 
Dlaczego są tak ogromne wahania ich wartości, pamiętam ze kiedyś bitcoin były po 900$ a teraz po 430$ i ciągle są takie wahania.

Moim zdaniem nie różnią się zbytnio od zwykłych walut, jedynie tym że rząd banki nie ma nad nimi kontroli, nie może ich opodatkować i jest ich ograniczona ilość, choć nie wiem czy we wszystkich i uważam ze byłyby dobrym rozwiązaniem gdyby były stabilniejsze.

Co o tym sądzicie?
Podziękowania od:
Różne są zdania na temat kryptowalut. Ja osobiście wolę metale szlachetne, ale odcinek na pewno zrobimy. Postaramy się omówić wszystkie za i przeciw.
Podziękowania od:
(29.12.2015, 18:32)Ratel napisał(a): Różne są zdania na temat kryptowalut. Ja osobiście wolę metale szlachetne, ale odcinek na pewno zrobimy. Postaramy się omówić wszystkie za i przeciw.

Metale szlachetne? po mojemu stabilniejszą wartość na przestrzeni wieków ma alkohol.Co jeśli waluta  stanie się niewymienialna a na granicy złoto  będzie konfiskowane wtedy metale na nic się nie zdadzą w kraju ogarniętym wojną aa alkohol nadal będziesz mógł wymienić niezależnie od stopnia zamożności społeczeństwa
Podziękowania od:
(04.01.2016, 16:36)lokishi napisał(a):
(29.12.2015, 18:32)Ratel napisał(a): Różne są zdania na temat kryptowalut. Ja osobiście wolę metale szlachetne, ale odcinek na pewno zrobimy. Postaramy się omówić wszystkie za i przeciw.

Metale szlachetne? po mojemu stabilniejszą wartość na przestrzeni wieków ma alkohol.Co jeśli waluta  stanie się niewymienialna a na granicy złoto  będzie konfiskowane wtedy metale na nic się nie zdadzą w kraju ogarniętym wojną aa alkohol nadal będziesz mógł wymienić niezależnie od stopnia zamożności społeczeństwa

Jak złoto będzie skonfiskowane na granicy? Po co? I jakim prawem?
Przypominam że świat przeżył 2 wojna a obecnie jest w stanie 3. Złoto zawsze się utrzyma i zawsze będzie miało wartość.

A co jeśli nikt nie będzie pił alkoholu? Jest to związane z kulturą i trendami.

Wysłane z LG G3 przy użyciu Tapatalka
Podziękowania od:
Wszystko może zostać skonfiskowane na granicy, prawem silniejszego... Niestety. Ale jeśli ktoś będzie miał chęc i będzie w stanie zabrać nam złoto, to czemu nie miałby zabrać nam alkoholu, jeśli jest on cenny? :)
Inna sprawa, że alkohol nie jest aż tak wygodny w transporcie, może się rozlać itd.
A złoto zawsze miało swoich amatorów i nie sądzę aby szybko to się zmieniło.

A co do kryptowalut to czekam z niecierpliwością na odcinek :)
Podziękowania od:
Wszelkie kryptowaluty to zwykłe oszustwo. Są CAŁKOWICIE BEZWARTOŚCIOWE, gdyż nie mają ŹRÓDŁA WARTOŚCI.

Kryptowaluta miałaby wartość TYLKO i WYŁĄCZNIE wtedy, gdyby jej emitent ZABEZPIECZYŁ ją w sposób PRAWNIE SKUTECZNY np. swoim majątkiem, nieruchomościami, depozytami w bankach itp.

Ale rozumiem, że nikt nigdy aż tak głupi nie będzie, więc można powiedzieć, że te zabawki w elektroniczne punkciki nigdy nie nabiorą wartości. Co oczywiście nie oznacza, że cwaniacy na nich nie zarobią, a głupi frajerzy nie stracą ...
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości