Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Świat na rozdrożu" M. Popkiewicza
Witam,

chciałbym zapytać o Wasze zdanie na temat powyższej książki. Ciężko ją ująć tylko do kategorii "traktujących o wolności ekonomicznej i osobistej", bo jej zadaniem jest jak najszersze spojrzenie na obecny (i przyszły) świat pod kątem megatrendów, szczególnie surowców energetycznych takich jak ropa. Cytując autora:

Cytat:"Problemy gospodarki, energii i środowiska są tak silnie ze sobą powiązane, że nie powinny, a nawet nie mogą być rozwiązywane w oderwaniu od siebie."

Książka wymaga sporo wiedzy, ale jednocześnie dzięki swojej objętości autor stara się wszystko początkowo wyjaśnić, zaczynając od podstaw ekonomicznych funkcjonowania systemu, od inflacji, banków, PKB, schodząc "coraz głębiej". Mowa jest o drukowaniu pieniędzy, kryzysach ekonomicznych, ale, co dla mnie najważniejsze - o ropie i alternatywnych surowcach. Muszę zaznaczyć że książka ma ponad 500 i jeszcze jej nie skończyłem, ale obraz jaki się z niej wyłania nie napawa optymizmem, wręcz wpędza momentami w pędza nastrój ponury i beznadziejny, rozmyślając nad zmarnowanym potencjałem minionych lat i "przejedzonych" surowcach energetycznych.

W związku z powyższym jestem ciekaw czy ktoś czytał książkę lub o niej słyszał, bardzo ją polecam, chociaż ostrzegam że spojrzenie na świat nie będzie już takie same. Chciałbym zapytać o Wasze opinie, ewentualne zarzuty względem argumentów autora. Nie ukrywam, że uważam iż o treści zawartej w tej książce powinno się wszędzie trąbić, rozpocząć globalny dialog o przyszłości, a przede wszystkim uwrażliwić ludzi na obecną sytuację. Nawet- co podkreślam- jeżeli nie każdy zgodzi się ze wszystkim co jest w książce powiedziane. Być może nawet Ekipa Prostej Ekonomii zechciałaby zgłębić się w temat i rozłożyć tematy w książce na czynniki pierwsze? Na pewno nie da się tego zrobić jednym filmem, bo zagadnienia są bardzo szerokie.

Pozdrawiam. :)
Podziękowania od:
O Panu Marcinie można powiedzieć chyba tylko w samych pozytywach. Ma szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Zajmuje się fizyką, ekologią, ekonomią. Jest wykładowcą, tłumaczem, naukowcem i jak sie okazuje pisarzem. Swego czasu oglądałem "Crash Course" Chrisa Martensona w polskiej wersji przygotowany wraz z portalem "Ziemia na rozdrożu" pod jego redakcją. http://ziemianarozdrozu.pl/.

Książki nie znam. Rzuciłem okiem na recenzje czytelników. Wielu ludzi chwali tą książkę i zachęca do niej. Niektórzy wyrażają opinię, że powinna być już w wykazie szkolnych podręczników dla gimanzjum. Z pewnością autor dokonał wszelkich starań, aby o trudnych sprawach mówić w miarę prostym językiem. Jeżeli jest to pozycja na tyle wartościowa i interesująca, żeby traktować ją jako obowiązkową to sądzę, że odniesie wielki sukces na rynku wydawniczym.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości