Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
subsystemy gospodarcze.
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i szukam pomocy. Muszę przygotować pracę na temat Współczesne subsystemy gospodarki światowej (pojęcie subsystemu, subsystemy po II wojnie światowej, dlaczego ten podział jest nieaktualny, opisać nowe subsystemy. Nie wiem czy to dobre miejsce, ale próbowałem już w różnych miejscach i nie mogę znaleźć pomocy. Czy ktoś mógłby przybliżyć mi pojęcie subsystemu gospodarczego?
Podziękowania od:
@Yakooozaj Cześć. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumialem. Stosujesz chyba pojęcie subsystemu gospodarczego w kontekście szerszym jako części całego systemu społecznego, gdzie ekonomia splata się z polityką, kulturą, religią i innymi elementami odróżniającymi społeczeństwo.
Jeśli mam rację to moja podpowiedź powinna Ci pomoc, jeśli nie to niestety nic więcej na chwilę obecną do głowy mi nie przychodzi.
Zapoznaj się z tym terminem. https://pl.wikipedia.org/wiki/System_gospodarczy

Obszerne porównanie systemów gospodarczych znajdziesz w angielskojęzycznej książce "Comparing Economic Systems in the Twenty First Century" autorstwa Andrew Zimbalist, Howard J. Sherman. Wersja elektroniczna dostępna jest w bibliotece google.

Pozdrawiam.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości