Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagon liczb pierwszych. Czy to znasz? Prime numbers pentagon. It's new?
Cześć wszystkim.

Chciałbym powiedzieć słowo o liczbach i ogólnie o matematyce i pokazać coś w geometrii 2D.
Moje stanowisko w tej dziedzinie jest bardzo proste. Nie wiem, dlaczego te podstawy, które znalazłem, nie są dostępne do pobrania ze stron internetowych, jako na przykład prosty diagram. Może przeszukiwałem w niewłaściwym miejscu ... próbowałem w Google... być może to był mój błąd.
Są miliardy obrazów zapisanych na komputerach połączonych z Internetem. Dlaczego nie znalazłem tego, co stworzyłem przez prostą aplikację, napisaną w języku c, która rysuje pentagony(pięciokąty) i sortuje liczby pierwsze .
Nazwałem tą aplikację i całą metodę: "Pentagon of prime numbers" lub "Prime numbers pentagon (PNP)"
Pentagon(Pięciokąt) liczb pierwszych.

Liczby pierwsze w prostej geometrii 2D.
Chciałbym przedstawić metodę dystrybucji liczby pierwszych. Liczby pierwsze były inspiracją dla utalentowanych matematyków do tworzenia nowych metod obliczania.
Jedną z najwybitniejszych osobistości w historii był Bernhard Riemann z jego funkcją Zeta i hipotezą o nietrywialnych punktach zerowych tworzących jak rozumiem jedną linię prostą. Szczerze mówiąc, nie rozumiem tego poziomu sztuki matematyki. Ale jestem pewien - sztuka jest dobra, a ludzie lubią dobre rzeczy.
Wielu artystów zostało zainspirowanych Złotym Podziałem, Złotą Liczbą Phi (niewymierna forma dziesiętna jest równa 1,618...).
Ale liczba (irracjonalna jak mówią anglicy) niewymierna była wykorzystywana przez ludzi do rozwiązywania racjonalnych problemów / zadań.
W niektórych krajach, takich jak na przykład Japonia czy Polska, najbardziej popularne formy zostały stworzone ręką ludzką z użyciem "Srebrnej Proporcji" i Srebrnej Liczby. Wersja algebraiczna (1/1 + √2) Forma niewymierna to (2.414213562373095048)

OK. Ale dlaczego wspomniałem o Złotej proporcji i Liczbach pierwszych?
Złota proporcja jest spektakularna. Liczby pierwsze również.

Większość ludzi dobrze zna koło (Choć koło Wrońskiego już nie), Znamy okrąg bardzo dobrze. Niewymierną liczbę Pi (3.14159265358 ...) której wartość zmierza do nikąd i jeszcze dalej?
W okręgu stosunek obwodu do średnicy jest równy Pi.
W pentagonie stosunek obwodu do przekątnej jest równy Phi.
Jak wykorzystać te dwie liczby niewymierne do znalezienia racjonalnych wzorców w "irracjonalnym" zbiorze liczb pierwszych?

Z użyciem metody zwanej "Prime numbers pentagon (PNP)"
Pomysł jest bardzo prosty. Rozdzielmy liczby naturalne na wierzchołkach pięciokąta.

Liczby pierwsze będą się rozchodziły w czterech kierunkach z pewnego rodzaju ciekawą powtarzalną sekwencją. Z wyjątkiem numeru 5.

Każda liczba pierwsza w danym kierunku będzie większa niż poprzednia liczba pierwsza o wartości dziesiętne 5, 10, 20, 30.
I każda liczba będzie utrzymywać wartości jedności dokładnie takie same jak poprzedni numer.
Na przykład: liczby 2, 7, 17, 37, 47, 67, 97 ... i dalej. Są to liczby pierwsze na jednym wierzchołku. (wyjątkiem jest pierwsza liczba pierwsza 2)
To oczywista regularność. To wzór w zbiorze liczb pierwszych. Myślę, że jest to możliwe, dlatego, że najważnejszą wartością regularnego pięciokąta jest Phi, a dodatkowo faktycznie rozmieszczamy liczby w okręgu ... więc używamy liczby Pi.

Jest to kolejny sposób na znalezienie interesującego zachowania liczb pierwszych w przestrzeni 2D.
Inny niż kwadratowa Spirala Ulama lub Krzyż Plichty.

Moje podstawowe pytanie brzmi: Czy słyszał ktoś wcześniej o takiej metodzie rozmieszczania liczb pierwszych w przestrzeni 2D?

Ten program poniżej rysuje właściwie kształt spirali takiej pięciokątnej.

Poniżej znajduje się program. "Prime Numbers Pentagon"

Autor: Sylwester Bogusiak aka Sylvi91

Ten program jest w wersji 0.3 beta wydanie specjalne dla Matematyka.pl
Ten program jest udostępniany bez gwarancji.
Ten program korzysta z biblioteki Allegro autorstwa Shawn Hargreaves.

Link do aplikacji. Platforma Win32. Archiwum zip. Używasz tego na własne ryzyko. Nie zdziw się, ta aplikacja jest niezwykle prymitywna, wykorzystuje 3 kolory, aby przedstawić opisane zagadnienie.

https://drive.google.com/open?id=0BzPu8l...kNteEg2a0U

Link do zrzutu ekranu.

https://drive.google.com/open?id=0BzPu8l...Wh2MkZVYnM

Świat obraca się na kole, ale rządzi Pentagon! Pentagon USA?

Dodałem również załącznik, w którym jest archiwum z programem.

Program.

.zip   Prime Numbers Pentagon.zip (Rozmiar: 451.53 KB / Pobrań: 0)

Zrzut ekranu.

Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości