Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Grecja się powtórzy?
(10.01.2016, 15:33)Ratel napisał(a): MFW daje Grecji kasę, która automatycznie idzie na spłatę. W dupę dostają podatnicy całej UE. A właściwie strefy euro.

No mówię kasa nie trafia do obiegu czyli ludzi tylko od razu do zagranicznych banków  Sad
tomek napisał 10.01.2016, 16:06:
@lokishi staraj się nie cytować a używać odwolania do uzytkownika przez @username
Podziękowania od:
tak, ja tylko dopowiedziałem jak:)
Podziękowania od:
(10.01.2016, 17:19)Ratel napisał(a): tak, ja tylko dopowiedziałem jak:)

Polemizowałbym czy można mówić jak coś się NIE dzieje raczej powiedziałeś z jakich przyczyn/dlaczego nie trafia do obiegu.
Podziękowania od:
Jak się okazuje Greckiej tragedii mamy ciąg dalszy.

"Smutne wieści z Aten. Gospodarka Grecji znowu osunęła się w recesję. Jedyny taki kraj w Europie."
Więcej na:
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,2182...sie-w.html

Naprawdę nie można im długu umorzyć? Zredukować? Dać okres karencji do spłaty na 50 albo 100 lat.
Może powinni wykupić swoje długi, niektórzy z pewnością mają przecież jakieś oszczędności.

Ciężka sprawa z tą Grecją. Może jako jedno z pierwszych państw w UE powinna skorzystać z pieniądza suwerennego -pieniądza nie będącego długiem, ale również nie będącego gotówką?
Podziękowania od:
W grecji jest problem bo wciąż ściągalnosć podatków nie jest wysoka a socjal duży. Moim zdaniem absolutnie nie powinno się umarzac długów bo to są czyjeś pieniądze. Przed kryzysem w 2008 roku był tam prawdziwy socjalizm a do czystego kapitalizmu wciąż daleko.
Podziękowania od:
(13.08.2017, 12:54)Mateusz2PL napisał(a): Moim zdaniem absolutnie nie powinno się umarzac długów bo to są czyjeś pieniądze.
Co masz na myśli mówiąc "czyjeś pieniądze"? W strefie Euro i nie tylko, każda akcja kredytowa zwiększa podaż pieniądza.
Skąd te pieniądze na kredyt się biorą twoim zdaniem?
Zróbmy bardzo krótki quiz, wybierz twoim zdaniem prawidłową odpowiedź, albo nawet kilka.
Bank udziela klientowi kredyt... powiedzmy, że na inwestycje o wysokości 300 000 zł, skąd wziął te pieniądze?
1: Z depozytów/lokat innych osób, przy okazji uszczuplając ich aktywa.
2: Zaciągnął kredyt w banku centralnym, aby mieć możliwość dokonania przelewu tej wysokości na konto klienta.
3: Pożyczył pieniądze od innego banku komercyjnego na rynku międzybankowym ponosząc dodatkowy koszt według stóp procentowych wskaźnika WIBOR i przelał na konto klienta.
4: Dokonał zapisu na koncie klienta, powiększając stan jego konta o zupełnie nowe 300 tysięcy, kreując w ten sposób nowy pieniądz.
5: Złożył nowy depozyt na koncie klienta, a pieniądze stworzył "jak za pomocą magicznej różdżki".
6: Z innego źródła. (Proszę podaj wyjaśnienie).

Cytat:Przed kryzysem w 2008 roku był tam prawdziwy socjalizm a do czystego kapitalizmu wciąż daleko.
Chciałbym zauważyć, że najbogatsze kraje kapitalistyczne są jednocześnie najbardziej zadłużone.
Uważasz, że to jest słuszne? Jak wyobrażasz sobie ten "czysty" kapitalizm?
Ja osobiście sądzę, że trzeba przede wszystkim docenić człowieka... i dobrze go wynagrodzić, nawet za to, że siedzi w domu i wychowuje potomstwo. Bez inwestycji w człowieka nie będzie przyszłości w żadnym, nawet najbardziej zaawansowanym polityczno-ekonomicznym systemie.
Podziękowania od:
Ale o to chodzi, że jak kredyty zostaną umorzone zwiększyło by to populizm polityczny. Na przykład w estoni w ogóle nie można uchwalić budżetu z deficytem. Dług publiczny wynosi 0% pkb. Przed kryzysem w 2008 roku partie ścigały się na populizm. Ja nie wiem kto by stracił w przypadku umorzenia tych długów, ale na pewno ktoś na tym traci. Moim zdaniem w ogóle powinno być zabronione branie kredytów przez państwo bo wtedy łatwo jest dojść populistycznej partii do władzy. Daje się coś bez podwyżki podatków, więc ludzie biorą. Tymczasem dużo osób sobie nie zdaje sprawy z długu bo dług jest wspólny. Jak państwo spłaci zaciągnięte kredyty? Nawet gdyby w grecji zabrano większość socjalu to i tak spłata długu zajmie długimi latami a podwyżki podatków spowodują ucieczke inwestorów. Popieram 500 plus, ale tylko wtedy kiedy jest finansowany z podatków a nie z kredytu. A nie można darować długów bo obywatele powinni zrozumieć, że rządy brały całą masę kredytów. Wiem, że w grecji ściągalność podatków jest niska z powodu tego, że kiedyś płacili podatki dla turcji.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości