Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pomóc Afryce?
#1
Witam.

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat sytuacji w Afryce i panującego tam ubóstwa. Jak można rozwiązać ten problem i czy w ogóle można? Czy pomoc rządów zachodnich i programy pomocowe pomagają mieszkańcom tego kontynentu czy jedynie pozwalają bogacić się władzy?
Thanks given by:
#2
Nie wiem jaka pomoc jest dla nich odpowiednia, dawanie za darmo dorosłym zdolnym do pracy ludziom demoralizuje i uzależnia od tej pomocy. Jakąś opcją jest pożyczka inwestycyjna, żeby zwiększyli swoją produktywność i mieli ją z czego spłacać.
Thanks given by:
#3
Przez naukę zrządzania funduszami i warunki funkcjonowania kapitalizmu. To drugie trzeba u nas wprowadzić. Tak jak Ratel wspomniał można im dać pożyczkę na rozwój podaży, co zwiększy i produktywność i stopa życiowa się polepszy.
Thanks given by:
#4
To sądze taki program musi być rozpisany na dekady, a może i ćwierćwiecza. Na początku trzeba zastopować tak jak @Ratel powiedział wydobycie naturalnych surowców. Potem trzeba stworzyć całe infrastruktury, tworzyć szkolnictwo (oby nie takie jak w Polsce :D ) i cały system państwa opierającego się na prawie i jego przestrzeganiu.

Przestać prowadzić operacje wojskowe np. wojny, ataki. Strzec, aby następne Dahasz się tam nie rozwinęło.

Warto też rozwijać technologie, które rozwiązują problemy z jakimi borykają mieszkańcy się (dostęp do wody, wydajna uprawa, duże zacofanie). Napisałbym "udzielić pożyczki", lecz powiem że będzie lepiej gdy sami zrobimy to co mamy zakredytować. Oni później oddadzą np. w dobrach naturalnych.

Droga długa i możliwa dopiero po zmianie toku myślenia i wywrócenia go o 180 stp. To pewnie będzie niosło ze sobą skutki, ale jak każda zmiana.
Thanks given by:
#5
Ten problem, jednak jest bardzo trudny. Ponieważ w niektórych państwach jest kapitał, bo są tam grupy bogatych ludzi którzy mogą inwestować w podaż, ale są takie państwa jak Sierra Leone gdzie bieda jest wszędzie i nie ma kto tam inwitować. Samo pożyczenie pieniędzy nic nie da, bo skąd mają wiedzieć jak ruszyć podaż i jak mają zainwestować. Rząd na pewno nie zrobi tego efektywnie i nawet on sam nie ma za dużych umiejętności i wiedzy ekonomicznej. Nawet sami obywatele nie stworzą dużych przedsiębiorstw. Zrób z rybaka biznesmena jak ledwo liczy. Na początku myślałem, że ten proces mógłby być średnio długi, jednak Tomek ma racje, na to potrzeba dużo czasu i szkolnictwo do droga do celu.
Thanks given by:
#6
Najlepiej nie pomagać, niech starają się sami rozwijać, ewentualnie dawni kolonizatorzy powinni wziąć odpowiedzialność. Na pewno nie można Afryce przeszkadzać. Przypuszczam, że rasa czarna ( nie jestem rasistą) ma małe zdolności do rozwoju. Afryka była pierwszym zaludnionym kontynentem a rozwinęła się najmniej.
Thanks given by:
#7
No cywilizacyjnie faktycznie mają jakieś problemy. Nie każde państwo tam jest takie samo, bo to wielki kontynent, ale nie można ich naciskać, że mają być tak samo rozwinięci jak np. Europa. Może sami do tego dojdą, a może pójdą inną drogą. Zgadzam się, żeby nie przeszkadzać. Najwyżej pomóc na ich prośbę i w mądry sposób, żeby nie dawać ryby, tylko wędkę.
Thanks given by:
#8
w niektórych miejscach po prostu cywilizacje nie powinny się rozwijać jak ktoś się osiedlił na pustyni to nie powinien dostawać pomocy z racji iż jest mu tam źle tylko na podstawie przemyśleń własnych wynieść się z pustyni ale nie zrobi tego jeśli będzie coś dostawał za warunki miejsca zamieszkania które sam wybrał pustynie są po to aby detonować na nich bomby wodorowe a nie utrzymywać sztucznie cywilizację Wink.

@lokishi jeśli odwołujesz się do postu wyżej nie ma potrzeby cytowania postu, użyj do oznaczenia użytkownika przez @username . Uzytkownik dostanie powiadomienie. //tomek
Thanks given by:
#9
Moim zdaniem przede wszystkim im nie szkodzić, co robią teraz chociażby USA czy inni krzewiciele demokracji. To dość utopijna wizja, bo tak długi jak pozostanę one krajami zacofanymi tak długo będą ich wyzyskiwać.
Thanks given by:
#10
@lokishi jeśli ktoś wgl zbudował taką bombę, bo zawsze można zwiększyć moc komputera, ale czy to będzie komputer kwantowy? Niekoniecznie.
@Testudo można powiedz, że to normalność tego świata i praktycznie nie do zmienienia. Tak jak podatki czy banki.
Thanks given by:


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)