Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 ważnych ekonomistów
L. Von Mises, F. Hayek, Milton Fridman, J. M. Keynes bezsprzecznie należą do pierwszej dziesiątki.

Nie wiem czy tych trzech Panów powinno tu sie znaleść, bo nie reprezentują szkoły i pogladów ASE, ale dam propozycje.

John Kenneth Galbraith. Kanadyjski i amerykanski ekonomista. Jego zdanie "The process by which banks create money is so simple that the mind is repelled." brzmiące po polsku mniej wiecej "Proces, w którym banki tworzą pieniądze, jest tak prosty, że ludzki umsył to odrzuca" jest dość popularnym cytatem. John otrzymał dwukrotnie Medal Wolności, amerykanskie odznaczenie za zasługi cywilne.

Również polskie nazwisko uważam tu mogłoby się znaleść : Michał Kalecki, który jest autorem wielu interesujących publikacji.

Ze współczesnych ekonomistów zagranicznych to wybijający się jest Ben Dyson, autor kampanii Positive Money UK i kilku pomniejszych książek o ekonomii, jak choćby "Modernising Money: Why Our Monetary System is Broken, and How We Fix It?"
"Unowocześnić pieniądz: Dlaczego nasz system monetarny jest zepsuty i jak go naprawić?"

Ciekawe, czy jest jakaś wybitna w tej dziedzinie kobieta?
Podziękowania od:
Jak tak patrzę to "ważnym ekonomistą" można nazwać i Marxa po lekkim gwałcie na określeniu ekonomista, bądź co bądź Karl wpływowy był i basta!
Podziękowania od:
To i Engels by się nadał!
Podziękowania od:
Engels ekonomią się nie zajmowal, co najwyżej jeśli występował w obronie Marxa, lekki gwałt na terminie "ekonomista" w wyżej przytoczonym wypadku wystarczy, nie przesadzajmy Wink
Podziękowania od:
Mi się wydawało że napisał kilka książek
Podziękowania od:
Napisał. Z tego co o nim czytałem nie zajmował się stricte ekonomią lecz filozofią polityczną i socjologią, co może trochę nachodzić na pewne aspekty ekonomii.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości