Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory prezydenckie w USA i Donald Trump
@MRHayFR - Jeśli odegra jakąś ważną role w tych wyborach to tylko zbierając głosy libertariańskich wyborców republikanów i przy tamtejszym systemie wyborczy zadziała słynny EFEKT JOW i Clintonowa z Trumpem wygra bez problemów.

Johnson niepotrzebnie porusza tematy społeczne gdzie co by nie mówić jest lewakiem ("małżeństwa" homeoexualistów, aborcja etc) dodatkowo nie ma nic przeciwko zmuszania chrześcijan do pieczenia tortów na gejowskie wesela.
Pod względem ekonomicznym najlepszy kandydat jaki jest w tych wyborach, był gubernatorem Nowego Mexyku przez 8 lat, zawetował w tym czasie więcej ustaw niż wszyscy pozostali gubernatorzy razem wzięci, zrównoważył budżet - w tym zakresie RiGCz.
Podziękowania od:
@Khneefe - oj ja bym bardzo chętny był, by pojawiło się stronnictwo pozwalające mi na eutanazję, gejom na sformalizowanie ciupciania i jednocześnie porządkowało prawo i równoważyło budżetWink To jest zupełnie niezagospodarowana ćwiartka XOY poglądów politycznych. Nie używałbym więc słowa "niepotrzebnie", bo mojego punktu widzenia i pewnie z punktu widzenia wielu innych osób, takie stronnictwo jest potrzebne. Wyzbywając się liberalizmu światopoglądowego amerykańscy Libertarianie po prostu staliby się kopią wolnorynkowego skrzydła partii Republikańskiej i skazaliby się na niebyt.

Co oczywiście nie zmienia kwestii, że w imię mniejszego zła Johnson powinien wycofać się z wyborów w odpowiednim momencie i poprzeć bufona Trumpa:)

PS. Nie znam kontekstu sprawy, ale RiGCz chyba wiąże się z tym, że nie możesz zakazać szefowi cukierni zlecenia Chrześcijaninowi upieczenia tortu na gejowskie wesele. Jak ów chrześcijanin jest dobrym pracownikiem, to się dogadają i znajdą rozwiązanie, a jak przeciętnym - to niech się przeniesie do chrześcijańskiej cukierni, w której obsługuje się tylko białych crześcijan wyznaczonych obrządków. Tak to chyba wygląda na prawicowym wolnym rynku. W ogóle co to za Chrześcijanin, co bojkotuje zamówienia tortu od niewłaściwych klientów...
Podziękowania od:
Uważnie studiując mapę (http://pokazywarka.pl/2tia9u/#utm_medium...w.wykop.pl) stwierdzam iż najbardziej pasuje Anrchoindywidualizm. Twoim zdaniem też w miarę się zgadza @Stiopa ?
Podziękowania od:
@Stiopa - Trudno nazwać libertariańskim redefiniowanie małżeństwa w wykonaniu państwa. W Polsce rok albo dwa temu dwóch gejów zawarło coś na kształt umowy małżeńskiej i nie trzeba im było państwa do tego.

Ten elektorat lewicowo libertariański jest znikomy tu nie ma co gospodarować. Libertarianie powinni na szczeblu federalnym to co zrobili w New Hampshire - jedni poszli do republikanów, inni do demokratów i tak startują. W warunkach Amerykańskiego systemu wyborczego - pierwszy na mecie inaczej się nie da po protu. Libertarianie powinni zdobyć w ten sposób jakiś wpływ na władzę i przeforsować ordynacje preferencyjną, która by im zapewniła samodzielny byt polityczny w wyborach. Wolnorynkowe skrzydło republikanów to nic innego jak paleolibertarianie.

Co do pieczenia ciast - https://youtu.be/BUc5-MEpyiA?t=344
Podziękowania od:
Z przyczyn oczywistych nie jestem najlepszą osobą do wypowiadania się na ten temat ale ośmielę się wyrazić przypuszczenie iż co do redefiniowania małżeństwa @Stiopa mógł nie do końca to mieć na mysli.
Podziękowania od:
@Khneefe - doczytałem o całej sprawie z tortem - takiego absurdu się nie spodziewałem...

Oczywiście masz rację, że w układzie JOW-owo dwupartyjnym dla Libertarian nie ma miejsca, ale samo zapotrzebowanie na te poglądy jest dość spore - wystarczy spojrzeć, ile procentów zdołał ugrać Ron Paul swego czasu. Myślę, że w Polsce, gdyby istniała partia libertariańska z prawdziwego zdarzenia, to by zabrała 3/4 elektoratu obecnej Nowoczesnej.

A małżeństwa nie chcę redefiniować - użyłem słowa "formalizacja". Oczywiście można rozłożyć to na 10 różnych umów cywilno-prawnych, ale my jesteśmy za upraszczaniem, nie komplikowaniem prawa, prawda?:)
Podziękowania od:
@Stiopa

Nie było by problemu gdyby były JOWy francuskie(2 tury) lub australijskie (ordynacja preferencyjna), ale z tym syfem brytyjskim nic się nie da zrobić.

Ron Paul zdobył 2 mln głosów (11%) w PRAWYBORACH, w wyborach właściwych brało udział 129 mln.

Cytat:Elektorat Nowoczesnej w większości - 74 proc. - uważa, że to państwo powinno zapewnić obywatelom wysoki poziom świadczeń społecznych, takich jak opieka zdrowotna i edukacja; o tym, że to obywatele powinni samodzielnie zabiegać o te kwestie przekonanych jest 9 proc. sympatyków tej partii.

Źródło: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/9562...dzcow.html

Tych dwóch homosexualistów udowodniło że nie potrzeba żadnej legislacji w tym zakresie.
Podziękowania od:
@Khneefe Czyli jesteś ww ogóle za zlikwidowaniem ślubu udzielanego przez urzędnika państwowego?

A poza tym skoro elektorat kropki Nowoczesnej nie to może są jakieś ukryte rezerwy wolnościowców wśród obecnie nie głosujących. Osobiście zaryzykowałbym idąc hipotezą @Stiopa próbę uświadomienia ogólno-wolnorynkowego homoseksualistów. No bo popaczmy przez chwilę część stronnictw politycznych powstała i ułożyła program z myślą o wykorzystaniu ich orientacji do szerzenia własnej propagandy stosując nie konsekwentną, nie konstruktywną retorykę i argumentację odwołującą się do tanich i niskich wartości, czy większości z nas podobałoby się takie reprezentowanie nas, wulgarne i populistyczne przedstawianie racji które rzekomo mają nam pomóc a w istocie przysłaniają reszcie społeczeństwa prawdziwy obraz rzeczy i problemy danej grupy społecznej oraz są pokazywane i wypunktowywane w debacie publicznej? Otóż z całą pewnością nie. Zatem możemy też przypuszczać że i osoby homoseksualne w zdecydowanej większości w istocie są przeciwne takiej narracji. Co zatem czynią w takiej sytuacji, oczywiście nie mogę być tego stuprocentowo pewny ale sugeruję że najzwyczajniej w świecie starają się odseparować od tego wszystkiego i odciąć czym samym odchodzą od samej polityki i walki o jakiekolwiek prawa typowo swoje czy też ogólne w ogóle. Tymże aktem ze względu na owe odejście i porzucenie kwestii społeczno-politycznych możemy sobie nie zdawać sprawy ile ich jest i że w swoim społeczeństwie to oni stanowią większość a nie krzykacze na paradach wolności, ba najpewniej i oni sami mogą sobie nie zdawać z tego sprawy. I co my Austriacy powinniśmy zrobić wobec takiej a nie innej sytuacji w imieniu przekazywania własnych poglądów i dążeń dzielenia się nimi i zaszczepiania ich(o ile faktycznie opisana powyżej sytuacja ma miejsce Wink)? Otóż powinniśmy wyciągnąć do nich dłoń i pokazać im że oto pod naszym sztandarem mogą pod ogólnymi hasłami wyciągnąć rękę i pomaszerować po to co ze względu na słuszność tychże haseł powinni mieć. Jednak nie można im całego anarchokapitalizmu który jest nie zaprzeczajmy bardzo skrajnym poglądem przedstawić wprost albowiem jako ludzie po pierwsze od dawna raczej unikający polityki, a po drugie wcześniej silnie zrażenie, mogą do czegoś takiego podejść z uprzedzeniem, mogą już na wstępie wykazać się ogromnym sceptycyzmem i odejść lub odrzucić temat z miejsca kierując się samym jego zarysem czy kontekstem. Dla tego nie należy zarzucić ich suchymi postulatami lecz w sposób subtelny i przemyślany przedstawić im pomału zarys samej idei, a potem dopiero ją rozwinąć. I w tym momencie pragnę zapytać Was jak dany cel radzicie osiągnąć?(Choć jak znam życie skończy się na wykazaniu że opisane przeze mnie zjawiska nie mają miejsca tym samym celu nie da się osiągnąć, może zresztą i słusznie Wink)
Podziękowania od:
@lokishi TAK, ale zostaje kwestia co jest uznawane za małżeństwo przez państwo choćby dla prawa spadkowego jest to potrzebne.
Podziękowania od:
No i co twoim zdaniem powinno być?
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości