Zachęcamy do uzupełnienia pola "Jak się o nas dowiedziałeś?" w panelu użytkownika > edytuj opcje. Dzięki! :)
Ankieta: Jaką politykę powinny prowadzić państwa europejskie wobec kryzysu migracyjnego.
Ankieta jest zamknięta.
Wpuszczać wszystkich i dawać im zasiłki
0%
0 0%
Wpuszczać tylko faktycznych uchodźców (o ile jest to do zweryfikowania) i dawać zasiłki
5.88%
1 5.88%
Pozostawić tą kwestię prywatnym ludziom i ograniczyć się do zabezpieczenia granic
47.06%
8 47.06%
Nie wpuszczać nikogo i basta!
47.06%
8 47.06%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem imigrantów i uchodźców w Europie
Jestem ciekaw co sądzicie na temat migracji z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, z problemem której boryka się teraz UE.
Jak powinny zachować się kraje Europy, a przedewszystkim Polska?

Na poczatku powiem jeszcze co sądzę: otóż, należy zaprzestać wypłacania wszelkich zasiłków etc., odbudować pełną kontrolę granic tak by możliwie niewielka liczba migrantów przedostawała się przez nie bez naszej zgody, wiedzy, tych faktycznych "uchodźców" można przyjmować, jednak nie powinno zajmować się tym pańśtwo, a prywatni ludzie, którzy chcą pomagać (a pomoc taką pochwalam, chociaż nie jestem w stanie powiedzieć czy sam bym się na nią zdecydował), no i oczywiście ci "goście" powinni być traktowani przez prawo z całą jego surowością, bez bzdurnego gadania, że "kierują się innymi zasadami", "trzeba im dać czas na przystosowanie się" itd., IGNORANTIA IURIS NOCET i równość wobec prawa!

Jest jeszcze druga strona medalu, wyjątkowo popularna jak się zdaje w internecie. Mam na myśli ogromną falę nienawiści, wręcz chęci wymordowania każdego jednego muzułmanina, wychwalanie tfu! Breivika itd. Obawiam się, że ta sytuacja prowadzić będzie (już prowadzi) do wzrostu poparcia dla szowinizmu, co jest popadaniem w skrajność tak jak obecne rządy postmodernistycznej lewicy. 

Czy kraje które już wpuściły dużą liczbę migrantów mają jeszcze szansę na opanowanie kryzysu? Czy może powinniśmy się spodziewać powstawania emiratów w Europie, a jeśli tak to za ile? Ja myślę, że za 10-15 lat może okazać się to prawdą.
Podziękowania od:
Masz rację, będzie powtórka z historii, a jak wiemy arabów tak łatwo nie jest przepędzić.
Podziękowania od:
Europa i jej wartości już raz wygrały tę walkę, powrót do nich powinien przywrócić nam siłę, wtedy Arabowie nie będą już takim zagrożeniem, a część pewnie przekona się do tego co zaoferuja taka Europa.
Podziękowania od:
@Testudo ale teraz będzie trudno, bo kiedyś atakowali nas tylko zewnątrz, teraz mogą też od wewnątrz, i przed takim atakiem jest trudniej się bronić.
Podziękowania od:
@Testudo
Fakt, Europa kiedyś wygrała walkę, ale wątpię by powtórzyło się w czasach, gdzie dla każdego majestatem nie są wartości a karta kredytowa, mieszkanie i samochód.

Mam kuzyna w Koln w Niemczech. Pracuje w firmie która rozwozi bardzo drogie sofy do domów Niemieckiej społeczności. Opowiadał mi ostatnio, że rdzenni mieszkańcy skupują broń na potęgę, zatrudniają ochroniarzy a w sklepach internetowych imigranci nie są objęci promocjami, jakimkolwiek szacunkiem. Kurierzy rzucają im paczki pod drzwi, załatwiają potrzeby fizjologiczne na nie..

W Finlandii natomiast społeczność tworzy nowe grupy, które mają walczyć i walczą z imigrantami.

Na Węgrzech i w Serbii jest identyczna sytuacja.

Jak dla mnie możemy nawet popadać w skrajności, bo inaczej z nimi się nie da wygrać.
W odwiedzinach u tego kuzyna w Koln w wakacje widziałem jak potrafią się załatwiać na środku centrum handlowego. Dzicz i nic więcej.

Jeżeli Niemcy, normalni, rdzenni, rodowici Niemcy, głośno mówią o tym, że chcieliby drugiego Hitlera, to znaczy, że dla naszych zachodnich sąsiadów już nie ma ratunku.
Podziękowania od:
Teraz w mediach mówią o gwałtach imigrantów na kobietach. A kto ostrzegał i wołał żeby ich nie wpuścić, kto? Janusz Korwin Mikke ten którego większość uważa za szaleńca. Moje marzenie to żeby skończyła się to propaganda. Musimy coś zrobić z tą czerwoną hołotą.
Podziękowania od:
Europa się po prostu cofnęła. Tak się zdarza jak się nie pomyśli a zrobi. Któryś bodajże niemiecki polityk (minister?) zaproponował wprowadzenie dodatkowego podatku od benzyny na poczet walki z "problemem uchodźców".
Nie wiem czy Polska jest "atrakcyjna", a jeszcze teraz gdy PiS odbudowuje czyste wartości chrześcijańskie, stajemy się bardziej nieatrakcyjni.

Dla sprawą oczywistą jest, że trzeba pomóc. Sposób w jaki i pod jakimi środkami bezpieczeństwa, zostawiam do dyskusji.
Ten "kryzys" pokazuje, że Europa nie jest szczelna i gotowa na kryzys, który wywołany jest przez wojnę, która poniekąd razem w USA Europa zaczęła i prowadzi dalej.
Podziękowania od:
Moim zdaniem nie wpuszczać ze względu na duże ryzyko. Ogólnie w sprawie imigrantów i uchodźców mam zdanie takie, żeby przyjmować ludzi, którzy chcą ciężko pracować i stosować się do zasad panujących w kraju (żadnych zasiłków i zapomóg). W tej jednak sytuacji, należy ich traktować jako "obcą armię", gdyż pada z tamtej strony zbyt wiele gróźb + widzimy jaki burdel robią w miejscach, które ich przyjęły. Wtedy zasady nie dotyczą już pokrzywdzonych ludzi, którzy chcą lepiej żyć.
Pomocą dla nich powinien być ostracyzm w stosunku do USA za "szerzenie demokracji" już w kolejnym kraju. Irak, Afganistan, Libia, Syria i inne.

Zdjęcie z Afganistanu - rok 1970
https://www.amnesty.org.uk/webfm_send/135

Dopiero jak USA zaczęło wpychać swoje łapy i finansować Mudżahedinów w wojnie z ZSRR - zaczęło się chrzanić.
Podziękowania od:
@tomek Też uważam, że należy pomóc, jednak na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać bezpieczeństwo naszych obywateli, to warunek konieczny. Oprócz tego pomoc państwowa wydaje mi się mniej skuteczną i tworzy nowe potencjalne problemy oraz warunki do różnych przekrętów.

Optymalnym rozwiązaniem byłoby zniszczenie źródła problemu, ale to już coś nie na nasze siły, nie na siły Polski, może nawet nie na siły całej UE. Niestety na faktyczne działanie światowych mocarstw dążące do szybkiego zażegnania problemu, pewnie nie ma co liczyć. Tam każdy rozgrywa swoje własne interesy, a cierpią na tym ludzie.

@Frako No fakt, chociaż jestem optymistą, w przyszłych wyborach do parlamentu dobrze wróżę panu Januszowi :), no i co ważne obecnie najwięcej problemów mają nasi zachodni sąsiedzi, mamy ten komfort że możemy wyciągać wnioski i starać się unikać ich błędów.

@pankuba Zgodzę się, że zachód Europy może mieć poważne problemy, ale rozsądna polityka, nie koniecznie od razu skrajna może ich jeszcze uratować. Przede wszystkim twarde egzekwowanie prawa niezależnie od pochodzenia oraz w razie czego stosowanie deportacji.
Podziękowania od:
Myślę, że Ratel powiedział wszystko w tym temacie.

Ja jeszcze dodam od siebie, że chętnie dopłacać będę za każdy przelot lub rejs imigrantów do państwa, które zaczęło "szerzyć"demokracje w ich krajach czyt. USA.
Podziękowania od:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości